בעלי בית"ר ירושלים: "חברי 'לה פמיליה' נאמנים אבל גזענים"

בריאיון לרשת CNN תקף משה חוגג את חברי הארגון הקיצוני, ואמר שהם "קומץ שמשפיע לרעה על השם של מאות אלפי אוהדי בית"ר מדהימים". על עלי מוחמד: "הופתעתי לגלות שהוא לא מוסלמי"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילה שמוחמד לא מוסלמי. משה חוגג
ספורט הארץ

בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג, התייחס היום (רביעי) לארגון האוהדים הקיצוני "לה פמיליה" וכינו את חבריו "גזענים". בדברים שאמר בראיון לרשת CNN לצורך כתבת פרופיל ששודרה על הבעלים ועל עבודתו בקבוצה, אמר על הארגון: "הם אוהדים טובים, הם מאוד נאמנים. הם אוהבים את המועדון ואת מה שהוא מייצג, אבל הם גזענים וזו בעיה גדולה". עוד הוסיף חוגג: "הקבוצה הקטנה הזאת משפיעה לרעה על השם של מאות אלפי אוהדי בית"ר מדהימים שאינם גזענים כלל".

בריאיון נשאל חוגג רבות אודות עסקת העברתו של עלי מוחמד לקבוצה, שנתקלה בביקורת מצד רבים מאוהדי בית"ר, בעיקר בגלל שמו של השחקן והחשש שלהם שהוא מוסלמי. משגילו שמדובר בשחקן נוצרי, הם דרשו לשנות את שמו של השחקן, אך חוגג סירב לשתף עם העניין פעולה. "לשנות את השם מוחמד זה כמובן בלתי מתקבל על הדעת". על השחקן עצמו אמר: "הופתעתי לגלות שמוחמד לא מוסלמי, אבל לא אכפת לי. למה זה משנה? הוא שחקן טוב מאוד. כל עוד השחקן מכבד את העיר, מכבד את ישראל, יכול לעזור לקבוצה והוא רוצה לשחק בה - הדלת פתוחה עבורו".

חוגג אמר עוד כי הוא מאמין שאם מוחמד יצליח בקבוצה, לאוהדים לא תהיה בעיה עם זה. "בשנה הבאה נראה חולצה עם הלוגו של בית"ר, עם המנורה ועם מגן הדוד, עם משפט מהתנ"ך על כתפי השחקנים, ומתחת לזה את השם 'מוחמד', והאוהדים יקראו בשמו. כשמוחמד יבקיע שער, כל האיצטדיון יעודד אותו ואני חושב שזה יהיה רגע היסטורי למועדון".

אוהדי בית"ר עם שלט של ארגון לה פמיליהצילום: שרון בוקוב

חוגג גם התייחס לאופן שבו הוא חושב שיש להילחם בגזענות. "המשטרה לא יכולה לעזור", אמר. "אם אתה הולך ומגיש תלונה פלילית במשטרה, אז האוהדים הגזענים מרגישים שיצאו גיבורים. כשאתה עושה את זה, אתה בעצם מדרבן אותם". לחילופין, טוען חוגג יש לתבוע אישית את האוהדים. "הדרך היא לתבוע את הבן אדם הספציפי שפוגע במוניטין של בית"ר. כשהם יראו את התביעות האלה, הם יצטרכו להגן על עצמם בבית המשפט עם עורכי דין, זה יעלה להם כסף, זה ייקח להם זמן, ובינתיים עושה רושם שזה עובד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ