"כל אחד מקבל 4,000 שקל מזומן. רוצה?": קוון הוקלט מציע לשופט כדורגל למכור משחק

בהקלטה שפורסמה ב-ynet נשמע לכאורה הקוון עומרי לזר מציע לשופט כדורגל להבטיח תוצאה גבוהה מ-2.5 שערים במשחק הקרוב, בתמורה ל-4,000 שקל במזומן לכל אחד

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שופטי כדורגל ישראלי. למצולמים אין קשר לנאמר
ספורט הארץ

בהקלטה שפורסמה היום (שלישי) ב-ynet, נשמע לכאורה הקוון עומרי לזר מציע לשופט כדורגל למכור משחק בליגות הנמוכות (להבטיח תוצאה גבוהה מ-2.5 שערים) בתמורה ל-4,000 שקל במזומן לכל אחד. בסופה של השיחה, שנגעה למשחק שיתקיים שלושה ימים לאחריה, השופט סירב להצעה.

"תקשיב מה רציתי לשאול אותך, אבל שיישאר בינינו", אומר לזר בשיחה, "יש לי חבר שבן הדוד שלו מתעסק בבטים בהימורים לא בארץ, בסין, והוא אומר לי שהוא מבטיח לי ולשופט כל אחד 4,000 שקל במזומן ביום ראשון אם במשחק שלנו יש מעל 2.5 גולים. אבל הוא צריך מילה שזה בטוח יקרה.

"אמרתי לו 'אני אדבר עם השופט ואני אגיד לך'", ממשיך לזר, "שאלתי אותו אם זה משנה מי מנצח במשחק, מה מו מי, הוא אומר לי 'עומרי, לא מעניין אותי, אני לא צריך שתקבעו תוצאה. אני צריך שיהיו מעל 2.5 גולים'. זאת אומרת 0:3, 1:2, 0:4. 1:2 זו תוצאה קלאסית, כן? אבל לא מעניין אותו, רק שיהיו מעל 2.5 גולים ואני והשופט - כל אחד מקבל 4,000 שקל במזומן. אתה רוצה? מה אתה אומר?".

ההקלטה פורסמה בתום כחצי שנה של חקירה בפרשת "זריקת חוץ", במסגרתה חשודים לזר ושני אנשים נוספים בניסיון מכירת משחקים. בימים אלו משטרת ישראל העבירה את תיק החקירה לפרקליטות לאחר שגובשה תשתית ראייתית שקושרת את החשודים למיוחס להם.

לזר נמצא בחודשים האחרונים במעצר בית, כאשר שני שופטים שנחקרו קשרו את עצמם לאירועים ואף טענו שבדקו אפשרות לעשות זאת, אך בפועל לא הצליחו להטות משחק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ