עדיין אתר בנייה: 10 ימים לפתיחת בלומפילד, מבט מבפנים על העבודות

הגורמים האחראים על השלמת ההכנות בזמן למחזור הפתיחה של ליגת העל מתעקשים כי האיצטדיון יהיה מוכן "כפי שבתי ספר מוכנים ב-1 בספטמבר". האוהדים כבר מתלוננים והאישורים עוד חסרים

ניצן ליבנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איצטדיון בלומפילד, היום. במשרד העבודה ממתינים לתיקונים הבטיחותיים
ניצן ליבנה

עשרה ימים לפתיחה המתוכננת של בלומפילד המחודש, האיצטדיון וסביבתו נראים עדיין כמו אתר בנייה. האדריכלית יולי ויטנברג ממשרד מנספלד קהת דוחה את הקביעה הזו, אך כשכל הנוכחים במקום - כולל ויטנברג עצמה - חובשים קסדות בהתאם לדרישת קצין הבטיחות המקומי, נראה שהעבודות טרם הושלמו.

הנחת הדשא, המתבצעת בשעות הלילה, צפויה להסתיים לפני סוף השבוע. לפי ויטנברג, יומיים לאחר מכן כבר ניתן יהיה לשחק על המשטח. מלבד זאת, מתקיימות באיצטדיון שורה של עבודות גימור וריהוט - כל הכיסאות הותקנו, וכך גם פנסי התאורה ושני המסכים. האיצטדיון הכפיל את תכולתו המקסימלית מ-14 אלף ל-29 אלף מקומות ושמר על צורתו המקורית, אך כעת רק 10% מהמושבים בו מקורים לעומת 30% טרם השיפוץ.

בלומפילד. האוהדים מתלוננים על הפרעות לשדה הראייהצילום: ניצן ליבנה

על פי הצהרות העירייה, האיצטדיון אמור להיפתח במשחקי המחזור הראשון בליגת העל, בשבת הבאה. בני יהודה תארח את עירוני קרית שמונה, והפועל תל אביב את מכבי נתניה, והמשחקים עשויים לזוז ליום ראשון או שני שלאחר מכן בהתאם ללוחות הזמנים של הקבוצות ודרישות גופי השידור. משחק הבכורה של מכבי תל אביב, שעד כה מכרה למעלה מ-15 אלף מינויים, מתוכנן למחזור השני, מול בני יהודה כעבור שבוע.

שאלת הפתיחה במועד תלויה במתן האישורים של מספר גורמים, בהם מינהל הבטיחות במשרד העבודה, המשטרה ושירותי הכיבוי. במשרד העבודה אמרו כי האישורים למקום יינתנו לאחר השלמת כלל התיקונים הבטיחותיים שמפקחי המינהל הצביעו עליהם. לדברי מנהל האיצטדיון איתן שור ומנכ"ל חברת היכלי הספורט של עיריית תל אביב מאור בנימיני, מדובר בתיקונים מינוריים שיושלמו עד לשבוע הבא. בנימיני חזר על ההצהרה שהאיצטדיון יהיה מוכן ב-24 באוגוסט, שבת הבאה, "כפי שבתי ספר מוכנים ב-1 בספטמבר" כדבריו, וכי העבודות עליו יושלמו לפני סוף השבוע הבא.

אחת הכניסות ליציע. בעירייה מתעקשים שהאיצטדיון יהיה מוכן בזמןצילום: ניצן ליבנה

גם אם ייפתח בזמן, אנשי האיצטדיון לא מתחייבים לגבי מספר הצופים שיוכלו להיכנס אליו. ממערב מושבתות שדרות ירושלים הסגורות לתנועה בשל העבודות על הרכבת הקלה, וממזרח מתקיימות עבודות בגן כרוניגן ורחוב שלבים הסמוך. הסביבה כולה נראית כאתר בנייה, ובעירייה מתחייבים כי עד לסוף השבוע הבא המקום יהיה נקי ומסודר. ההחלטה על הגבלת הקהל שייכנס אליו, לפחות במחזור הראשון, היא של המשטרה, ותלויה בין היתר ביכולת לאפשר לאוהדים להגיע לאיצטדיון ולהתפנות ממנו בבטחה.

השבוע פורסמו תלונות של אוהדים על הפרעות לשדה הראייה בחלק מהמושבים הסמוכים למעברים, על ידי מעקה בטיחות או זכוכיות חציצה בין היציעים, שהוצבו בימים האחרונים. האדריכל חיים קהת אמר כי מדובר במושבים בודדים, ופטר את הבעיה כזניחה וככזו שניתן לטפל בה - בין אם בהנמכה של המכשולים או בהזזתם, נושא שנשקל כעת, ובכפוף לדרישות הבטיחות. המינויים לאותם כיסאות נמכרו על ידי הקבוצות במחירים דומים לכאלה שהראות בהם אינה מוגבלת.

בשיחה היום באתר, הגדירו ויטנברג וקהת את האיצטדיון כמחודש, לא משופץ. קהת הסביר כי הצורך להשתמש בתשתית המקורית, כמו גם היעדר היכולת להתרחב ולבנות בעומק הקרקע, הכבידו על העבודות והטילו אילוצים שלא היו קיימים באיצטדיון בחיפה, שגם אותו תכנן משרד מנספלד קהת.

בלומפילד, היום. הדשא מותקן במהלך הלילהצילום: ניצן ליבנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ