האישום: התחזה לשחקני ליגת העל ומשך במרמה עשרות אלפי שקלים

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום כנגד זיו ברמי. לפי האישום, ברמי השתמש בתעודות זהות מזויפות באמצעותן משך כספים מחשבונות הבנק של עשרה אנשים שונים, ביניהם שבעה שחקני ליגת העל בכדורגל

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולם בית המשפט בתל אביב, ארכיון
בר פלג

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום כנגד זיו ברמי (25), תושב עכו, הכולל 13 אישומים של זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות. לפי האישום, הוא קיבל במרמה כספים מעשרה אנשים שונים ביניהם כדורגלנים מקבוצות בליגת העל. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצר הבית בו נתון ברמי עד תום ההליכים נגדו. הנאשם שמר לאורך כל חקירותיו על זכות השתיקה ולא מסר גרסה לגבי האירועים.

בכתב האישום פורטו שמותיהם של האנשים אותם רימה ברמי וביניהם שבעה שחקנים בליגת העל: סאן מנחם, גיא מלמד, שחר הירש, אוראל דגני, דולב אזולאי, רז כהן וניר לקס.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דרור לוי, במהלך שנת 2019 נהג הנאשם להגיע לסניפי בנק לאומי, פועלים ודיסקונט, כאשר הוא מצויד בתעודות זהות מזויפות על שם אנשים שונים. הנאשם התחזה בין היתר לשחקנים ממכבי חיפה, הפועל תל אביב ומכבי נתניה. הנאשם נהג להזדהות בפני פקידי הבנק השונים באמצעות תעודות זהות מזויפות, להתחזות כבעל התעודה ולבקש למשוך סכום כסף מזומן מחשבונות המתלוננים. במהלך התקופה עשה הנאשם שימוש בעשר תעודות זהות מזויפות שונות, באמצעותן ביקש למשוך סכום כולל של כ-130,000 שקל, מתוכם קיבל במרמה 52,000 שקל.

גיא מלמד ממכבי נתניה. אחד משבעה שחקני ליגת העל ש"נעקצו" לפי כתב האישוםצילום: ניר קידר

בחלק מהמקרים הגיע הנאשם לסניפי בנק שונים וביקש למשוך סכום כסף אך עורר את חשדם של העובדים ועזב את המקום. הנאשם נתפס כשהגיע ב-7 באוגוסט לסניף בנק הפועלים בראשון לציון, הזדהה בפני פקיד הבנק באמצעות תעודה מזויפת וביקש למשוך כסף. הבנק דיווח למשטרה והנאשם נעצר במקום.

בין הראיות שבידי הפרקליטות נמצאות הודעות פקידי הבנק שתיארו כיצד הגיע אליהם עם תעודת זהות מזויפת, הזדהה כבעל החשבון וביקש למשוך סכומים שונים. הם זיהו אותו לפי שפמו וקעקוע על זרועו הימנית. גם מצלמות האבטחה בסניפים תיעדו אותו במעשיו. המשטרה תפסה שלוש תעודות זהות מזויפות בהן השתמש עם שמותיהם של גיא רוטנברג, עופרי ארד וניר לקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ