שישה אוהדי מכבי חיפה עוכבו לחקירה לאחר שתקפו מילולית את מנכ"ל המועדון

מספר אוהדים של הירוקים הגיעו לביתו של אסף בן דב, נכנסו לחצר ותקפו אותו מילולית. המשטרה עצרה שישה אוהדים, שיחררה אותם בתנאים מגבילים והרחיקה אותם מהמגרשים לחודש

אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מספר אוהדי מכבי חיפה הגיעו לביתו של בן דב בשישי ותקפו אותו מילולית
אור בוקר

קו אדום נחצה אתמול (שישי) מבחינת ראשי מכבי חיפה. לטענת אנשי המועדון עשרות בריונים תקפו באלימות מילולית קשה, שלא הייתה רחוקה ממגע פיזי, את מנכ"ל הקבוצה, אסף בן דב,  ואף חדרו שלא כחוק לחצר ביתו.

"ביום שישי בצהריים, ללא הודעה מוקדמת, ללא סיבה ובטח ללא אישור הגיעו כ-30 איש המזוהים עם ארגון ה'אולטראס בויס' והקופים הירוקים, לביתו של מנכ"ל המועדון, אסף בן דב בשעה שהוא ובני ביתו התכוננו לשבת שבפתח", נכתב בהודעת הקבוצה. "אותם בריונים, המייצגים כמה עשרות בודדות של אוהדים, מוחים כנגד הנהלת המועדון, ששמה לה למטרה למגר את האלימות ביציעים. על חלקם נאסר בעבר להיכנס לסמי עופר ולמשחקי מכבי חיפה, מאחר ונהגו באלימות ופגעו במועדון ובאוהדי הקבוצה. אתמול, הגיעו כאמור לביתו של אסף בן דב ובצעד חסר תקדים ומסוכן חדרו לחצר הבית, הפעילו אלימות קשה (מילולית על סף פיזית) נגדו, נגד משפחתו ונגד מקורביו הגרים בסמוך. כל זאת ללא חשש וללא מורא". 

בן דב ומשפחתו הזעיקו בתגובה את המשטרה, שבוששה להגיע עד שעזבו הבריונים את הבית, לא לפני שהבטיחו והבהירו לבני המשפחה כי ישובו לפגוע בהם באופן פיזי בפעם הבאה וש"זו רק ההתחלה", לדבריהם. "מועדון כודרגל מכבי חיפה רואה תקרית חסרת תקדים זו, באופן החמור ביותר", הבהירו בחיפה. "אנו משוכנעים כי כל אזרח במדינה בכלל וכל מי שמכבי חיפה יקרה לו בפרט, חרד, מזועזע ומגנה בתוקף את הפגיעה באסף ובני ביתו. אין זו פגיעה במנכ"ל המועדון, זו פגיעה במועדון הכדורגל מכבי חיפה! אסף שעומד בגאון במאבק נגד האלימות והגזענות והפך בשל כך למטרה, לא ירתע, לא הוא ולא העומדים בראש המועדון, בהם כמובן הנשיא, יעקב שחר. חשוב שיובהר, בניגוד לצבע אותו מנסים אותם פורעים לצייר את המחאה, אין פה מחאה על אי רכש ולא על מחירי הכרטיסים/מנויים, יש פה מחאה אלימה לשם דבר אחד בלבד, לפגוע במכבי חיפה, לכרסם בה וכמובן להמשיך באלימות, ביציע הצפוני ומחוצה לו. ובכך אנו נאבק. על המשטרה ורשויות החוק להתעורר פן יהיה מאוחר".

מנכ"ל מכבי חיפה אסף בן דבצילום: דורון גולן/ג'יני

בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה, שישה אוהדים בגילאי ה-20 לחייהם עוכבו לחקירה. בסיום החקירה שוחחרו האוהדים בתנאים מגבילים כשבין היתר נאסר עליהם להגיע למשחקי מכבי חיפה בחודש הקרוב. "המשטרה רואה בחומרה אירועים מסוג זה ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד כל גילוי בריונות במגרשי הספורט ומחוצה להם, תוך שמירה על היותם אירועי ספורט ותרבות ולא זירת קרב", נמסר ממשטרת מרחב מנשה.

אסף בן דב אמר בתגובה: "הימים שעוברים עלי ועל בני משפחתי הם לא פשוטים. המחיר יקר, אבל אני חזק ובעיקר מבין כי המטרה חשובה מהכל, המטרה שלכם הקהל הרחב והנפלא שלנו יהיה מועדון בריא נקי מאלימות. המאבק הזה הוא על עתיד המועדון , שמו, תדימתו ובטחון כל אחד מאיתנו ועתיד הכדורגל של כולנו. לא נרתע ונמשיך בדרך הזו".

ממנהלת הליגות נמסר בתגובה: "כבר אתמול בערב שוחח ארז כלפון יו"ר המנהלת עם יעקב שחר ואסף בן דב ונמצא בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטים במשטרת ישראל. המשטרה התחייבה לטפל בנחישות כנגד הבריונות של אותם אלה המכנים את עצמם 'אוהדים'.  הטיפול באלימות חייב להיעשות ע"י כל הגורמים בכדי לשלוח מסר ברור כנגד אלה המאיימים על נושאי משרה בכדורגל הישראלי. אנו מקווים כי הפרקליטות וביהמ"ש ישיתו עליהם עונשים כבדים. המנהלת מחזקת את ידי אסף בן דב מנכ"ל הקבוצה ומועדון מכבי חיפה ותעמוד לצידם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ