קרויף: "כמאמן פתאום נתפסתי כחוליה החלשה במכבי תל אביב"

ההולנדי, שהוביל את הצוות המקצועי של מכבי תל אביב במשך שש שנים, הזכיר בטור לעיתון "אל פאיס" את תקופתו במועדון וסיפר על פיטורי ארבלדזה בעונת 2016/17: "זו היתה החלטה נכונה, אבל היא גרמה לי עצב גדול"

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ורדי קרויף. הפך את מכבי תל אביב לקרש קפיצה עבור מאמנים
ג'ורדי קרויף. הפך את מכבי תל אביב לקרש קפיצה עבור מאמניםצילום: תומר אפלבאום

אחרי שש השנים בהן עמד בראש הצוות המקצועי של מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף מעניק מפעם לפעם פרשנויות בעיתונים בהולנד ובספרד. הבוקר (ראשון), בטור בכתב לעיתון "אל פאיס" התייחס ההולנדי לפיטורי המאמנים בספרד בתחילת העונה, ונזכר בתקופתו בקרית שלום - בין השאר בפיטוריו של שוטא ארבלדזה בעונת 2016/17.

"לפטר מאמן זה תמיד לא נעים. לי זה קרה פעם אחת בקריירה ובלי ספק זה אחד הזיכרונות הכואבים שלי", כתב קרויף, "כשהייתי מנהל מקצועי במכבי תל אביב נפרדנו משוטא באמצע העונה. הוא היה אדם טוב ומאמן יוצא מן הכלל, אבל למרות שהעפלנו לשלב הבתים בליגה האירופית הגענו למצב שמוליכת הטבלה בישראל ברחה לנו ולא היינו בתמונת האליפות. זו היתה החלטה נכונה אבל היא גרמה לי עצב גדול".

שוטא ארבלדזה. שילם את המחיר בגלל היכולת בליגהצילום: ניר קידר

קרויף הוסיף כי לבסוף לקח על עצמו את משרת המאמן, עד שיימצא מחליף, ולמד לא מעט על כך. "אז הבנתי חוק בכדורגל - כשהקבוצה משתפרת אחרי חילופי מאמנים, הקרדיט ניתן לשחקנים. המאמן הוא בדרך כלל החוליה החלשה".

כמו כן, ההולנדי התגאה כי תחתיו מכבי תל אביב הפכה לקרש קפיצה עבור מאמנים אל הרמות הגבוהות של הכדורגל. לטענתו, הוא בחר מאמנים בראש ובראשונה שיהיו בעלי "אוריינטציה התקפית מעולה", וכן לקח בחשבון שהם עלולים לעזוב לקבוצה בכירה באירופה בסוף השנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ