"לא נסתפק בפירורים": קבוצות הנשים מתנגדות להצעת התקצוב של משרד הספורט

בעקבות תשובת משרד הספורט לבג"ץ, לפיה יתקצב את קבוצות הנשים באופן שווה לקבוצות הגברים - אך רק לשנה אחת, הגישו היום קבוצות הנשים את תשובתן לבית המשפט. "מגיע לקבוצות הנשים מתווה תקציב רב שנתי שאפשר לסמוך עליו"

אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת הכדורגלניות מחוץ לבית המשפט העליון, בחודש שעבר
אור בוקר

קבוצות כדורגל הנשים בישראל הגישו היום (ראשון) את תגובתם להודעת משרד התרבות והספורט לבג"ץ מהחודש שעבר, לפיה בכוונת המשרד להשוות באופן חד פעמי, לשנת 2019 בלבד, את תקציבי קבוצות הנשים בענפים הקבוצתיים לתקציבי קבוצות הגברים. בהודעה אמרו נציגי הקבוצות כי יש לבטל את האפליה הנהוגה באופן קבוע, ולא חד פעמי, כך שקבוצות הנשים יקבלו תקציב שווה לזה של קבוצות הגברים גם בעונת 2019/20, וגם בעונות שאחריה. 

בנוסף, דורשות הקבוצות מבג"ץ שיורה למשרד התרבות והספורט להעביר אליהן את התקציבים שהובטחו להן במלואם - גם על עונת 2017/18. לפי העתירה המקורית, גם התקצוב שיועבר בגין שנת 2019 אינו משקף את התחייבות המדינה - שילוש התמיכה הכספית לקבוצות הנשים בליגות הבכירות. 

עוד דורשות הקבוצות לוודא כי הגדלת התקציבים לא תיעשה על חשבון קבוצות הנשים בענפים אחרים, כפי שנראה שבכוונת המשרד לעשות. "על המשיבים להקצות את הכספים הנדרשים לתיקון האפליה ולא להעביר כספים מקבוצת נשים אחת לשנייה", לשון התגובה.

"במשך שנים נהג משרד הספורט באופן מפלה כלפי כדורגל הנשים ולא עמד בהתחייבויותיו הכספיות", אמר עו"ד אורי כהנא, המייצג את הקבוצות יחד עם עורכי דין נוספים ממשרד כבירי-נבו-קידר-בלום. "עם כל הכבוד, לא נסתפק בכך שיזרקו לנו עכשיו פירורים מתקציב 2019. מגיע לקבוצות הנשים מתווה תקציבי רב שנתי שיוכלו להסתמך עליו, לכלכל את צעדיהן ולהתנהל באופן מסודר, כפי שהובטח לנו על ידי משרד הספורט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ