מגיעה לירושלים: פולין אישרה את הגעתה למשחק מול ישראל. לבנדובסקי דווקא לא יגיע

ההתאחדות הפולנית הודיעה רשמית שנבחרת פולין תגיע לישראל. המשחק במוקדמות היורו עמד בסימן שאלה עקב המצב הבטחוני הרגיש אך האישור של הפולנים מבטיח כמעט בוודאות את קיומו. רוברט לבנדובסקי וארקדיוש מיליק ייעדרו בשל פציעה

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני נבחרת פולין במהלך הקמפיין. ישחקו בשבת ללא כוכבם
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

ההתאחדות הפולנית הודיעה היום (רביעי) באופן רשמי שנבחרתה תגיע למשחק מול ישראל באצטדיון טדי בשבת. קיום משחקה של הנבחרת במוקדמות יורו 2020 עמד בסימן שאלה עקב המצב הבטחוני הרגיש אך כרגע נראה שיתקיים כמתוכנן.  

"בהינתן המצב הרגיש של המדינה המארחת", נכתב בהודעה הרשמית, "ההתאחדות הפולנית - לאחר מספר בשיחות והתייעצויות עם משרד החוץ של פולין, שגרירות פולין בישראל, ההתאחדות הישראלית ונציגי אופ"א - החליטה להגיע לירושלים למשחק במוקדמות היורו. מארגני המשחק הבטיחו לנו שאין סכנה בטיסה ובשהייה של הנבחרת הפולנית ו-2,000 אוהדים פולנים שיגיעו לישראל".

עוד נכתב בהודעה כי "מארחת המשחק מבקשת מהאוהדים הפולנים לגלות אחריות, משמעת וציות מוחלט להוראות ולחוקים של מדינת ישראל". עם זאת, ההתאחדות הודיעה כי היא שומרת לעצמה את הזכות לפעול בהחלטיות לטובת ביטחון שחקניה ואוהדיה.

כרגע נראה כי קיום המשחק הוא עובדה מוגמרת. דבר אחד ודאי: באופ"א לא יאפשרו דחייה של המשחק בשום מצב. במקרה שיהיה הכרח להעביר את המשחק האפשרויות יהיו אצטדיון סמי עופר בחיפה או מדינה אחרת כאשר בהתאחדות אישרו כי הם בקשר עם התאחדויות בסביבה כגון קפריסין על מנת להכין אלטרנטיבות לכל מצב שלא יהיה.

מוקדם יותר, בהתאחדות פסלו את הדיווחים בתקשורת הפולנית, לפיהם הפולנים סירבו להצעת ההתאחדות להעברת המשחק לחיפה. "לא הצענו להם דבר כזה ואין להם אפשרות בכלל לאשר או לסרב, זה לא נתון לשיקול דעתם", אמרו בהתאחדות. "אם יוחלט לשחק בחיפה, הנבחרת והאוהדים הפולנים שמשתכנים בירושלים, יצטרכו לנסוע לחיפה לאימונים ולמשחק". אגב, העובדה כי הפולנים כבר הבטיחו את העפלתם ליורו משחקת לטובתה של ישראל, שכן הם אינם יכולים לטעון להרעת תנאים שעלולה לפגוע בסיכויי ההעפלה שלהם.

"הדבר החשוב ביותר בסדר העדיפויות שלנו הוא נושא האבטחה", אמר יו"ר ההתאחדות ז'ביניאב בוניאק. "אני מקווה שנוכל לקיים את המשחק ושהסיכון היחיד מבחינתנו יהיה האפשרות שנפסיד בו".

בתוך כך, רוברט לבנדובסקי לא יגיע לישראל. החלוץ הגיע לסיכום עם הצוות המקצועי והרפואי בנבחרת הפולנית כי הוא יזכה למנוחה בעקבות הפציעה במפשעה ממנה הוא סובל ושבגינה הוא זקוק לניתוח. שחקן נוסף שייעדר מהמשחק הוא ארקדיוש מיליק. החלוץ שוחרר מהסגל בשל פגיעה בשריר ובקשתה של נאפולי להחזירו לטיפולים באיטליה. בצד הישראלי, טאלב טוואטחה ערך גם אתמול אימון ריצה קל מסביב למגרש, כך שגדל הסיכוי כי סאן מנחם יפתח בשבת כמגן שמאלי ויערוך הופעת בכורה בנבחרת.

יש לציין כי אמש הועתק משחקה של נבחרת הנשים מול בוסניה מאצטדיון רמת גן לסמי עופר והיום תתקבל החלטה גם לגבי משחקה של נבחרת הצעירה מול מונטנגרו המתוכנן להתקיים ברמת גן מחר. המונטנגרים כבר נחתו בישראל ומבחינתם ישחקו בכל מקום אותו אופ"א תאשר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ