איביץ' נגד ה-VAR: "משנים החלטות בדיעבד". האיגוד הגיב: "השתלחותו נובעת מבורות"

מאמן מכבי תל אביב יצא נגד החלטות השופטים שפסלו ארבעה שערים של קבוצתו מול מכבי נתניה. "אנחנו לא רוצים שייתנו לנו אפילו זריקת חוץ אם לא מגיע, אבל אם מגיע שלא יפסלו", אמר המאמן הסרבי. באיגוד השופטים הגיבו: "שילמד את נושא שיפוט המסך"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ולדימיר איביץ'. "שלא יפסלו את מה שמגיע"
ולדימיר איביץ'. "שלא יפסלו את מה שמגיע"צילום: ניר קידר

מאמן מכבי תל אביב, ולדימיר איביץ', תקף היום (חמישי) את איגוד השופטים בעקבות שרשרת השערים שנפסלו לאחרונה לקבוצה. כזכור, לא פחות מארבעה כאלה בוטלו במהלך התיקו המאופס מול מכבי נתניה.

"אנחנו לא רוצים שייתנו לנו אפילו זריקת חוץ אם לא מגיע לנו, אבל אם מגיע, שלא יפסלו", אמר איביץ'. "אנחנו יכולים להבקיע עשרה שערים ואם הם בנבדל, מגיע שיפסלו. אם לא צריכים לספור אותם". המאמן ציין את שני השערים החוקיים לטענתו שנפסלו למכבי במשחקים מול קרית שמונה ונתניה והוסיף: "כל אחד צריך לקחת אחריות על העבודה שלו. זה נורמלי ובמיוחד עם ה-VAR, אסור שיקרה מה שקרה עם קרית שמונה".

בהמשך נשאל האם יש לשופטים משהו אישי נגד קבוצתו וענה: "לא רוצה לחשוב על זה, אבל זה משוגע. הם מקבלים החלטה איך שהם רוצים ומשנים בדיעבד. בהתחלה טענו שהייתה יד ואחר כך עבירה. יש לשופט אחריות גדולה וזה נורמלי להביע את דעתי עליו".  

ולדימיר איביץ' מוחה נגד החלטת השופט מול מכבי נתניהצילום: ניר קידר

באיגוד השופטים לא אהבו את דבריו של איביץ'. "השתלחותו של איביץ' בצוות השיפוט של המשחק ובשופטים בכלל היא מיותרת ונובעת מבורות ומחוסר הבנה של פרוטוקול שיפוט המסך", אמר בתגובה יריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים, "כל ההחלטות בנוגע לפסילת השערים היו מוצדקות ועדיף היה שבמקום להטיל דופי ולנסות ולהפעיל לחץ, ילמדו איביץ' והצוות במכבי את נושא שיפוט המסך וכך ימנעו מביקורת מיותרת ולא מקצועית בעתיד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ