שופט עלית: אופ"א שדרגה את מעמדו של אוראל גרינפלד, יוכל לשפוט במונדיאל

לראשונה עלה שופט ישראלי לדרג השיפוט הבכיר של ארגון הכדורגל האירופי, זה שכולל 25 שופטים בלבד, המנהלים באופן קבוע משחקים מליגת האלופות, היורו והמונדיאל. גרינפלד: "בשורה מרגשת שמביאה עמה אחריות עצומה"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוראל גרינפלד בפעולה. בקרוב בליגת האלופות
אוראל גרינפלד בפעולה. ישפוט בקרוב יורו?צילום: שרון בוקוב

לראשונה יהיה לישראל שופט בדרג העילית של אופ"א. בהתאם להחלטת אופ"א מהיום (שישי) עלה השופט הבינלאומי אוראל גרינפלד מדרג 1 לדרג העילית של ארגון הכדורגל האירופי, הכולל את 25 השופטים המובילים באירופה.

מדובר בהישג חסר תקדים לאיגוד השופטים. דרג העילית של אופ"א הוא זה ששופטיו מנהלים באופן קבוע את משחקי ליגת האלופות והטורנירים המובילים, כגון טורניר הגמר של אליפות אירופה והמונדיאל (מתוך דרג העילית נקבעים השופטים האירופאים שבטורניר).

גרינפלד: "זאת בשורה מרגשת שמביאה עמה אחריות עצומה. אני מייצג איגוד שלם, מדינה, וההתקדמות במשך השנים היא פרי עבודה מאומצת ותמיכה גדולה בי. חובת ההוכחה, כמו תמיד, עליי".

מנכ"ל האיגוד, יריב טפר: "גאווה והתרגשות גדולה, מדובר בהישג חסר תקדים, תוצאה של עבודה מאומצת, נחישות וחזון. אני שמח שהיתה לי הזכות להוביל תהליך מקצועי שסופו בהצבת שופט ישראלי בדרג השיפוט הגבוה ביותר באירופה. מאחל המון הצלחה לאוראל, ומקווה שהצלחתו תפתח את הדלת לשופטים ישראלים נוספים בדרג העילית".

יו"ר האיגוד, רונית תירוש: "אוראל הוא דוגמה ומודל לחיקוי עבור כל שופט שעושה את צעדיו הראשונים. ההשקעה, המאמץ, הכישרון והיכולת הם המתכון להצלחה. זה יום של שמחה גדולה עבור הכדורגל שלנו, איגוד השופטים ומעל לכל עבור אוראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ