בית"ר ירושלים תוקפת את מכבי חיפה: "מועדון מתנשא, שחצני ואליטיסטי"

בעקבות דיון על טענותיו של אנטואן קונטה, שחקן בית"ר, שטוען כי הושמעו לעברו קריאות גזעניות מצד אוהדי מכבי חיפה, פרסמו בבית"ר ירושלים הודעה חריגה. "זהו יום שחור בהיסטוריה של מכבי חיפה", כתבו, "המועדון נתן דרור ומינף את הקריאות הגזעניות של אוהדיו"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קונטה יורד מהמגרש, במשחק מול מכבי חיפה
קונטה יורד מהמגרש, במשחק מול מכבי חיפהצילום: ניר קידר

בית"ר ירושלים תקפה הערב (רביעי) בחריפות את מכבי חיפה, אחרי דיון בבית הדין של ההתאחדות בעניינו של מגן בית"ר ירושלים, אנטואן קונטה, שטוען כי אוהדי מכבי חיפה השמיעו לעברו קריאות גזעניות במשחק בין הקבוצות בו ניצחה חיפה 1:3. כזכור, בחיפה הכחישו מכל וכל כי נהמו לעברו של השחקן, בעוד בבית"ר הביעו תמיכה גורפת בו. שתי הקבוצות שמרו על הקו שלהן גם בבית הדין, והדיין, עו"ד נעם ליובין, טרם הכריע בסוגיה והדיון יימשך במועד אחר. 

"זהו יום שחור בתולדות מועדון מכבי חיפה", פתחו בבית"ר את הודעתם, "מועדון כדורגל מכובד ולא גזעני, עם קהל אוהדים שאינו נוקט כדרך קבע בגזענות, אך בהתנהלותו המתנשאת, השחצנית והאליטיסטית - החל מרגע תלונתו הכנה והאותנטית של קונטה ועד האמירות הבזויות של גורמי המועדון השונים לפני ובמהלך הדיון היום - למעשה נתן דרור ומינף את הקריאות הגזעניות של אוהדיו. מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים מאמין לכל מילה שיצאה מפיו של אנטואן, תומך בו, מגבה את התנהלותו וילך יד ביד עם השחקן בכל צעד שיבחר במסגרת המלחמה כנגד הגזענות בספורט".

בבית"ר הוסיפו: "נדהמנו לראות את הקו בו מועדון מכבי חיפה נקט החל מההודעה החד משמעית מיד בתום המשחק על כך שלא נשמעו כלל קריאות גזעניות ועד האמירות המבישות של נציגיו בתקשורת ובבית הדין היום, שבמקום להתנצל בפני השחקן ירדו למקומות נמוכים שאינם רלוונטיים לאירוע או בכלל. בית״ר ירושלים תמשיך לפעול בעצמה ובנחישות כנגד אלימות וגזענות בספורט ואנו תקווה שגם במועדון מכבי חיפה יתפכחו ויבינו את הטעות החמורה בגישתם לאירוע זה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ