מכבי חיפה נקנסה בעקבות הקריאות הגזעניות לאנטואן קונטה

בית הדין של ההתאחדות קנס את מכבי חיפה ב-10,000 שקלים בעקבות קריאות גזעניות של חלק מאוהדיה לעבר שחקן בית"ר ירושלים. הדיין ציין שלמרות חומרת העבירה הוא רואה בכך אירוע בודד שאינו מייצג את הקבוצה ואוהדיה

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנטואן קונטה במשחק מול מכבי חיפה
אנטואן קונטה במשחק מול מכבי חיפהצילום: ניר קידר

מכבי חיפה נקנסה הבוקר (ראשון) ב-10,000 שקלים בפועל בעקבות הקריאות הגזעניות שהשמיעו חלק מאוהדיה לשחקן בית"ר ירושלים, אנטואן קונטה. בנוסף, ספגה הקבוצה קנס של 20,000 שקלים על תנאי למשך שנה במקרה של הרשעה חוזרת בעבירה של קריאות גזעניות.

הדיין, עו"ד נעם ליובין, ציין כי למרות חומרת העבירה, הוא רואה בכך אירוע בודד ולא מייצג של התנהגות אוהדיה של הקבוצה ושל ראשיה. לגבי התופעה הבזויה של קריאות גזעניות, הוסיף כי "תופעות אלו יש לגדוע משורש בכל אמצעי חוקי קיים ועל ידי כל גורם רלוונטי ולא להתייחס אליהן כמובן מאליו". בסיום דבריו הזכיר הדיין את סעיף 15 לחוק לאיסור אלימות בספורט, לפיו המתבטא התבטאות גזענית במהלך אירוע ספורט, דינו שנתיים מאסר.

"אולי הגיע הזמן כי ייעשה שימוש בסעיף זה על ידי רשויות החוק באופן המתבקש, ביתר שאת וכעזרה וסיוע לקבוצות המנסות להילחם בתופעות אלו ועל מנת למנוע תופעות מכוערות ובזויות מעין אלו", כתב עו"ד ליובין.   

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ