אירועי הדרבי: בית הדין הקל בעונשיהן של הפועל ומכבי תל אביב

בדיון בערעור הקבוצות, בית הדין העליון של ההתאחדות ביטל את סגירת שער 10-11 במשחקי הבית של מכבי תל אביב אך הותיר את עונש הרדיוס למשחק אחד. הפועל תל אביב תרצה שני משחקי רדיוס במקום שלושה. רוני לוי הורחק למשחק אחד

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוהדי מכבי תל אביב בדרבי
אוהדי מכבי תל אביב בדרביצילום: ניר קידר

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, בראשות השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, דן היום (רביעי) בערעורים של מכבי והפועל תל אביב בעקבות העונשים שספגו על אירועי הדרבי, והחליט להקל מעט בעונשיהן. 

אשר למכבי תל אביב, נוכח העובדה שלא הייתה המארחת במשחק ואף נקטה אמצעים להביא את המתפרעים לדין, החליט בית הדין לבטל את העונש המתייחס לסגירת שערים 10-11 בבלומפילד. יתר העונשים - משחק רדיוס וקנס בסך 25 אלף שקלים - נותרו בעינם.  

באשר להפועל תל אביב, נקבע כי צדק הדיין הראשי בקובעו את אחריותה המוגברת של הקבוצה לאירועים במשחק. במקביל התקבלה נסיבה מקלה בכך שהקבוצה הצליחה לאתר שלושה מהמתפרעים והעבירה את פרטיהם למשטרת ישראל. בשל כך, הופחת העונש של שלושה משחקי רדיוס בפועל, לשניים בפועל ואחד על תנאי למשך שנה. את הרדיוס הראשון הפועל תרצה כבר בראשון הקרוב כשתארח את הפועל באר שבע בנתניה. יתר העונשים נותרו בעינם.   

אוהדי הפועל תל אביב בדרבי, ייצאו לשני משחקי רדיוסצילום: ניר קידר

מאמן בית"ר ירושלים, רוני לוי, הורחק ממשחק אחד בפועל לאחר שאיחר לעלות לכר הדשא במחצית השנייה של משחק קבוצתו. בהחלטה ציין הדיין כי זו הפעם השלישית שלוי עומד לדין על עבירה זהה ועל כן העונש החמור יחסית. בית"ר ירושלים נקנסה בסכום של 15 אלף שקלים בעקבות קיום טקס הדלקת נרות חנוכה בניהולו של ראש העיר על כר הדשא לפני משחק הקבוצה, זאת ללא קבלת אישור ממנהלת הליגות. הסעיפים בהם הורשעה היו התנהגות בלתי הולמת ומעורבות בנושאים פוליטיים וציבוריים. 

"בית הדין קבע שלא היה כל פסול באירוע אולם הרשיע את המועדון כיוון שלא קיבל אישור מהמינהלת לקיימו", הגיבו בבית"ר אחרי פסק הדין, "לטענת מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים, לא היה כל בסיס חוקי לאי מתן האישור להשתתפותו של ראש עירית ירושלים בטקס הדלקת נרות החנוכה לפני המשחק ולכן ההרשעה שגוייה. המועדון יגיש ערעור על פסק הדין. לגבי הרחקתו של רוני לוי, הצוות המשפטי לומד את הפרטים ונגיב בהתאם.

מאור לוי חתם על חוזה חדש במכבי חיפה

הקשר מאור לוי, המשמש גם כקפטן קבוצת הנוער של מכבי חיפה, חתם היום על חוזה לשלוש שנים במועדון עם אופציה לשנתיים נוספות. לוי אמר לאתר הרשמי: "אני מגשים היום חלום של כל שחקן שגדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה. זה הבית שלי ואין מאושר ממני להמשיך פה את הדרך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ