אייל סגל הודיע על עזיבת מכבי נתניה: "בימים הקרובים אעביר זכויותיי לאחרים"

הבעלים של מכבי נתניה הודיע בפוסט בפייסבוק כי יעביר את מלוא זכויות הניהול למנכ"ל. מנגד, הבהיר כי יעמוד בהתחייבויות הכספיות עד תום העונה וימשיך להיות מעורב במחלקת הנוער. יו"ר מינהלת הליגה, ארז כלפון: "מקווה שישקול שנית את החלטתו"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני מכבי נתניה. עונה לא פשוטה עבור המועדון
שחקני מכבי נתניה. עונה לא פשוטה עבור המועדוןצילום: ניר קידר

מיני רעידת אדמה בכדורגל הישראלי. הבעלים של מכבי נתניה, אייל סגל, הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא לוקח צעד אחורה בכל הקשור לניהול המועדון. סגל יעביר את מלוא זכויות הניהול למנכ"ל ניב גולדשטיין, ובנוסף יתפטר מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון. מנגד, הבהיר הבעלים כי יעמוד בהתחייבויות הכספיות עד תום העונה הנוכחית וימשיך להפקיד את הערבויות הנדרשות גם בעונה הבאה, אך הקבוצה תתבסס בה על הכנסות עצמאיות - קרי מכירת כרטיסים, מנויים והכנסות מספונסרים. 

לאחרונה התאכזב מאוד סגל מהתנהלות מוסדות ההתאחדות לכדורגל, כאשר השיא היה במשחק נוער של קבוצתו מול הפועל תל אביב, בעקבותיו הורחק לחודש מהמגרשים ונקנס ב-6,000 שקלים בגין התנהגות בלתי הולמת.

"כבעלים של מועדון כדורגל בישראל, אני מחויב לעמוד בכל החלטה אשר תילקח במוסדות ההתאחדות לכדורגל ובמוסדות השיפוט שלה. בכל שנותיי לא עמדתי כנאשם בפני בית דין או דיין יחיד אשר יכול לחרוץ גורלות", כתב סגל בפוסט שפרסם בפייסבוק. "לצערי, במהלך שנת 2019 קרה הדבר פעמיים. בשני המקרים עמדתי לדין בשל טענות מופרכות, בהם פסק הדיין פסיקות תלושות ומנותקות מהמציאות. מאחר ואין בכוונתי לעמוד שוב בפני סיטואציות דומות בעתיד, שלחתי את הצהרתי ליו"ר ההתאחדות פעמיים. בפעם הראשונה בסמוך לפסיקת הדיין ובפעם השנייה לפני מספר ימים".

עוד הוסיף סגל כי "כל אחד מאתנו מציב גבולות בחייו ובמעשיו, עבור עצמו. מבחינתי זו הייתה חציית גבול ולמעשה הקש ששבר את גב הגמל". סגל פירט בהרחבה את דרכו במועדון לאורך השנים ואת אכזבתו מהתנהלות האוהדים והעירייה, שלדבריו הבטיחה תמיכה גורפת יותר בקבוצה אך לא עמדה בהבטחתה.

"ביום בו מתחדדת ההבנה שבאופן שיטתי מאמינים בך ובדרכך רק בהצלחות, ובימים קשים דורש היציע לנהל במקומך, כשאתה מבין שלכל המתואר מתלווה במקביל רגולציה משפטית שמתורגמת להחלטות לא סבירות של אלו שאמורים לנהל את הכדורגל בארץ, כל שנותר זה לקבל החלטות, גם אם הן קשות במיוחד", כתב הבעלים. "בניגוד למהירות בקבלת ההחלטה לרכוש את המועדון, זו החלטה שהתבשלה אצלי כבר מזה זמן רב ובלב כבד... גם הפעם לא אפקיר את המועדון שאני אוהב כל כך ולא אשבור את הכלים. יחד עם זאת, בימים הקרובים אעביר את כל זכויות הניהול למנכ"ל המועדון ניב גולדשטיין, תוך שאמשיך לשאת בכל ההתחייבויות הכספיות עד לתום עונת 19/20. בכוונתי להתפטר מן הדירקטוריון ומתפקידי כיו"ר הדירקטוריון... על הדירקטוריון תוטל המשימה למצוא מועמדים לרכישת המועדון או להעביר את זכויות הניהול לאוהדים, שהם הבעלים הטבעיים של המועדון".

סגל סיכם: "החל מעונת 20/21 ועד שימצא מי שייכנס בנעליי, תקציב המועדון יהיה מבוסס על הכנסותיו העצמאיות (סביב 18-20 מיליון שקלים, מותנה במכירת מנויים/כרטיסים ורמה סבירה של ספונסרים). אני מצדי אמשיך להפקיד את הערבויות הנדרשות על מנת לאפשר למועדון להתנהל. 

הזמן והמשאבים שיתפנו לי ישמשו להעמקת ההשקעה בהצלחת מחלקת הנוער, שהיא עתיד המועדון. אני משוכנע כי חברי הדירקטוריון והמנכ"ל ימשיכו לנהל את המועדון בצורה מיטבית וימצאו את הדרך להצלחה לה כולנו מייחלים". 

יו"ר המינהלת, ארז כלפון, התייחס לפרישתו של סגל: "במהלך כל הסופ"ש ניסיתי לדבר אל ליבו של אייל סגל שיחזור בו מהחלטתו לפרוש. אייל הוא מודל של אוהד שלקח אחריות על קבוצת נעוריו בתקופה קשה של המועדון, תרם מזמנו, מרצו וכספו והוביל אותו להישגים מרשימים בשנים האחרונות. צר לי שזאת החלטתו ואני כולי תקווה כי ישקול אותה שנית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ