מפרקי הפועל תל אביב יפקידו 350 אלף שקל כדי להמשיך בתביעה נגד ההתאחדות

המפרקים תובעים את ההתאחדות והבקרה התקציבית על סך 80 מיליון שקלים על אחריותה בקריסה הכלכלית של הפועל תל אביב. בשל החשש מהתנהלות מול גוף בפירוק, קבעה השופטת הפקדת ערובה. המפרקים הודיעו כי ימשיכו את התביעה נגד ההתאחדות

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שאול קוטלר, מפרק הפועל תל אביב
שאול קוטלר, מפרק הפועל תל אביבצילום: עופר וקנין

מפרקי הפועל תל אביב יאלצו להפקיד ערובה של 350 אל שקל כדי להמשיך ולנהל את התביעה שהגישו נגד ההתאחדות לכדורגל ויו"ר הרשות לבקרת תקציבים לשעבר, רו"ח עופר אורליצקי. כך קבעה היום (שני) שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב חנה פלינר, אשר קיבלה את טענות הנתבעים.

ההתאחדות ואורליצקי שנתבעו על סך כ-80 מיליון שקל בטענה לאחריותם בקריסה הכלכלית של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב, טענו באמצעות משרד עורכי הדין גורניצקי ושות' כי ההתאחדות היא גוף מעין ציבורי וההוצאות הכבדות בניהול ההגנה יצאו מקופת הציבור. בשל החשש כי ההתאחדות תיוותר בפני שוקת שבורה בתביעה המתנהלת מצד חברה בפירוק ("הראל אחזקות") היא דרשה הפקדת ערובה בסך מיליון שקלים מצד התובעים.

השופטת קיבלה את הטענות אך הסתפקה בהפקדת ערובה של 350 אלף שקלים בלבד. "בשל סכום התביעה הנטען וריבוי הנתבעים צפויות הוצאות לא מבוטלות בניהולה", כתבה השופטת בהחלטתה והוסיפה כי לא ניתן בשלב זה להביע דעה באשר לסיכויי ההצלחה של ההליך.

המפרקים, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב, שכבר הודיעו כי הם זוכים למימון מקרן ליברה במימון התביעה, מתכוונים להפקיד את הסכום ולהמשיך בהליך המשפטי כנגד ההתאחדות ואורליצקי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ