תיעוד: שוטר מכה באגרוף אוהד הפועל תל אביב אמש בסמי עופר

מעדויות וסרטונים שהגיעו ל"ספורט הארץ" עולה כי שוטרים ממשטרת חיפה השתמשו באלימות נגד אוהדי הפועל תל אביב. האירוע החל במחצית המשחק בין מכבי חיפה להפועל תל אביב ונמשך גם מחוץ לאצטדיון. תגובת המשטרה: "מדובר בקומץ אוהדים אלימים"

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלימות משטרתית בסמי עופר
אלימות משטרתית בסמי עופר

משטרת חיפה השתמשה אמש (שלישי) באלימות קשה נגד אוהדי הפועל תל אביב, כך עולה מעדויות וסרטונים שהגיעו לידי "ספורט הארץ". הכל החל במחצית המשחק בין מכבי חיפה להפועל תל אביב, אז אחד האוהדים שהיה בדרכו לאזור העישון שמחוץ ליציע קיבל דוח מפקחית. תוך שניות ספורות התערבו כוחות המשטרה והחלו עימותים עם האוהד ועם אוהדים רבים אחרים. 

בסרטונים ניתן לראות שוטר נותן אגרוף לאוהד ומוציא אותו מהיציע, אותו אוהד אגב לא נעצר. שוטר אחר נראה בועט באוהד. על פי העדויות, כ-20 אוהדים אחרים אשר יצאו לאזור העישון לא הורשו על ידי המשטרה לחזור ליציע. כ-300 אוהדים נוספים נטשו את ההאיצטדיון במחאה. אוהדים טענו כי אלימות השוטרים נמשכה גם מחוץ לאיצטדיון ואחד האוהדים שתיעד את האירועים הותקף תוך כדי וספג מחבלות ברגלו. כמו כן, לטענת האוהדים חלק מהשוטרים היו ללא תגי זיהוי וחבשו קסדות על הראש.  

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בקומץ אוהדים אלימים אשר תועדו בעת שהפרו את הסדר הציבורי, תקפו, גידפו ויידו חפצים לעבר השוטרים. בניגוד לנטען, חלקם הורחקו מהמגרש בתום חקירתם למשך 30 ימים ושני חשודים נוספים הובאו על ידי המשטרה לבית המשפט שהורה להרחיקם מהמגרש לתקופה של 8 חודשים, זאת לאור התנהלותם הפסולה והחשדות נגדם. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד האלימות במגרשי הספורט, הכל במטרה לאפשר לאוהדי הספורט בישראל להנות מאווירה ספורטיבית במגרשים, ללא גילויי אלימות והפרות סדר המתבצעים בניגוד לחוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ