אחרי כחודשיים של היעדרות, לואי טאהא חשף: "סבלתי משיתוק בעצב הפנים"

בלם הפועל באר שבע, ששב לאחרונה לאימונים, שיתף ברשתות החברתיות את הסיבה להיעדרותו הממושכת. "שנים רצופות של כדורגל נעצרו", כתב טאהא

ספורט הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
לואי טאהא. חוזר לכדורגל
לואי טאהא. חוזר לכדורגלצילום: ניר קידר
ספורט הארץ

לואי טאהא, בלם הפועל באר שבע ונבחרת ישראל, שב לאימונים לאחרונה מהיעדרות בת כחודשיים וגילה הערב (שני) כי הסיבה לכך היתה שיתוק בעצב הפנים ממנו סבל.

"רק עכשיו אני יכול לשתף למה הייתי בחוץ ואת הסיבה לכך שלא יכולתי אפילו להתאמן כל כך הרבה שבועות", כתב טאהא ברשתות החברתיות, "לפני כחודש הרגשתי תחושה לא מוכרת בפנים. בדיקות הראו שאני סובל משיתוק בעצב הפנים, מה שמחייב מנוחה מוחלטת. אסור להתאמן, אסור להתאמץ פיזית, או כמו שהרופא אמר: 'תשכח מכדורגל בזמן הקרוב'".

View this post on Instagram

חזרתי היום לאימונים אחרי חודש בו הייתי מושבת. רק עכשיו אני יכול לשתף למה הייתי בחוץ ואת הסיבה למה לא יכולתי אפילו להתאמן כל כך הרבה שבועות. לפני כחודש הרגשתי תחושה לא מוכרת בפנים, בדיקות הראו שאני סובל משיתוק בעצב הפנים, מה שחייב מנוחה מוחלטת: אסור להתאמן, אסור להתאמץ פיזית, או כמו שאמר הרופא ״תשכח מכדורגל בזמן הקרוב״. במקום להגיע לאימונים ולמגרש, השקעתי שעות בטיפולים. תרופות, טיפולי פיזיותרפיה של שלוש שעות כל אחד, כאבים לא מוכרים ובעיקר תחושה לא מוכרת של שיתוק. שנים רצופות של כדורגל נעצרו כדי לטפל במשהו שנראה קטן, אבל פשוט עצר לי את כל מה שהייתי רגיל אליו. היום, אחרי עשרות שעות של טיפולים, חזרתי להתאמן ואני מאמין שבקרוב מאוד אחזור לכושר משחק מלא. אני חוזר עם מסקנה אחת פשוטה: הבריאות שלנו חשובה יותר מהכל, אסור לקחת אותה כמובן מאליו. תודה לרופאים, תודה לקבוצה וההנהלה ולצוות שגילו הבנה וסבלנות. תשמרו על עצמכם. בריאות לכולם❤️ #الحمدلله_دائماً_وابداً♥

A post shared by Loai Taha 20 (@loaitaha20) on

טאהא בן ה-30 סיפר במה היה כרוך השיקום, מלבד הימנעות מכדורגל. "במקום להגיע לאימונים ולמגרש, השקעתי שעות בטיפולים", כתב הבלם, "תרופות, טיפולי פיזיותרפיה של שלוש שעות כל אחד, כאבים לא מוכרים ובעיקר תחושה לא מוכרת של שיתוק. שנים רצופות של כדורגל נעצרו כדי לטפל במשהו שנראה קטן, אבל הוא פשוט עצר לי את כל מה שהייתי רגיל אליו. היום, אחרי עשרות שעות של טיפולים, חזרתי להתאמן ואני מאמין שבקרוב מאוד אחזור לכושר משחק מלא".

טאהא הוא אחד משחקני המפתח בבאר שבע, העונה וברצף האליפויות ההיסטורי. הבלם הגיע למועדון לפני חמש שנים בזכות הצטיינותו במדי הפועל רעננה, עמה עלה בין היתר מהליגה הלאומית לליגה הבכירה. טאהא ערך הופעת בכורה בנבחרת במארס 2018, ומאז הפך לשחקן כמעט קבוע בסגל של המאמן אנדי הרצוג.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ