פיילוט חדש בהתאחדות: גביע לקבוצות חובבניות, המנצחת תייצג בטורניר באירופה

ההתאחדות החלה העונה במפעל שיכלול את כל 32 קבוצות ליגה א' וקבוצות ליגות ב' אשר ביקשו להצטרף. הזוכה תשחק בטורניר באירופה לקבוצות חובבניות

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מ.ס טירה נגד מכבי נתניה. המארחת תוכל להתמודד עם קבוצות ברמתה
מ.ס טירה נגד מכבי נתניה. המארחת תוכל להתמודד עם קבוצות ברמתהצילום: ניר קידר

בשורה מרעננת לקבוצות הליגות החובבניות: ההתאחדות לכדורגל מקיימת פיילוט במהלך עונת המשחקים הנוכחית - מפעל גביע המיועד לקבוצות הליגות החובבניות. המפעל, חשוב להבהיר, נוסף לגביע המדינה והמנצחת בטורניר תייצג את ישראל בטורניר מוקדמות אליפות אירופה לקבוצות חובבניות (Region’s Cup), שמתקיים פעם בשנתיים. טורניר המוקדמות הקרוב ייערך בין החודשים ספטמבר - אוקטובר כשהמארחת היא סן מרינו. תאריכי הטורניר יקבעו בהמשך על ידי המדינה המארחת.   

המפעל העונה יכלול את כל 32 קבוצות ליגה א' וקבוצות ליגות ב' אשר ביקשו להצטרף. החל מהעונה הבאה, צפוי המפעל לשלב גם את קבוצות ליגות ג' ויהווה נגזרת של גביע המדינה. במפעל ישתתפו 32 קבוצות ליגה א', 16 קבוצות ליגה ב' שתעפלנה לסיבוב ג' בגביע המדינה (חצי גמר המחוזות) ו-16 קבוצות ליגה ג' שתעפלנה לסיבוב ד' (גמר גביע המחוזות). 

רותם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "אנחנו משקיעים חשיבה רבה בפיתוח ובטיפוח הליגות החובבניות, בזירה המקומית והבינלאומית. הפיילוט הוא הזדמנות מצוינת להמשיך ולהבליט את ליגות החובבנים, שהעונה זוכות גם לסיקור תקשורתי חיובי וגדול יותר".

באסם סולימאן, חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל ויו"ר ועדת ליגות א'-ג': "מפעל ייחודי לליגות החובבניות הוא רעיון מבורך שיעניק לכל מי שהוא חלק מהליגות הללו את תשומת הלב לה הם ראויים. יש כדורגל מצוין בליגות החובבניות, הן נמצאות בהתפתחות מתמדת וההתאחדות רואה בהן זירה להתפתחות שחקנים צעירים, גם מאמנים, וייצוג רחב למדינה שיש בה לא מעט אזורים וגוונים. כולנו תקווה שהצלחת הפיילוט העונה תוביל לתנופה עוד יותר גדולה בליגות החובבניות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ