וילי רוטנשטיינר: "עשינו הכל מושלם. זו הזדמנות גדולה לכדורגל הישראלי"

המנהל הטכני של נבחרת ישראל התייחס במסיבת עיתונאים להכנות לקראת משחק הפלייאוף מול סקוטלנד במארס ולרשימת המשתתפים בקורס ה"פרו" של ההתאחדות: "חיפשתי את האנשים הכי כישרוניים לעתיד של הכדורגל"

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוטנשטיינר והרצוג. צריך לנצל את הסיטואציה ולהבין מה הדרך לנצח במשחק אחד הרחק מהבית", אמר המנהל הטכני
רוטנשטיינר והרצוג. צריך לנצל את הסיטואציה ולהבין מה הדרך לנצח במשחק אחד הרחק מהבית", אמר המנהל הטכניצילום: ניר קידר

המנהל הטכני של נבחרת ישראל וילי רוטנשטיינר ערך היום (שלישי) מסיבת עיתונאים ודיבר על ההכנות של הנבחרת למשחק הפלייאוף בסקוטלנד ב-26 במארס ועל עיסוקיו הנוספים במסגרת תפקידו.

"יש לנו הכנה מקצוענית מאוד, עשינו את הכל מושלם", אמר רוטנשטיינר. "קיבלנו שני ימי אימון בארץ ויהיו לנו עוד מחנה אימונים נוסף פה, אי אפשר לקבל את זה בשוויץ ואוסטריה, וגם לסקוטים לא יהיו תנאים כאלה. נערוך משחק אימון מול הנבחרת הצעירה כדי להחליט מי יישאר ומי יצא". המנהל הטכני אף נשמע בטוח בעצמו כשכבר דיבר על הכנות למשחק גמר הפלייאוף מול נורווגיה או סרביה. "צריך לנצל את הסיטואציה ולהבין מה הדרך לנצח במשחק אחד הרחק מהבית".

רוטנשטיינר נשאל האם הוא ואנדי הרצוג מתכוונים לשלב בסגל לקראת המשחק מול סקוטלנד יותר שחקנים שלא היו חלק מהקמפיין האחרון אך נמצאים בכושר מצוין בליגת העל, כמו אייל גולסה ועומר אצילי שכלל לא זומן לימי האימונים האחרונים. "אנחנו חייבים לשנות משהו", הבהיר האוסטרי. "אני לא אומר באיזה תחומים כי הסקוטים עוקבים אחרינו כרגע, אבל חובה לשנות דברים, זו הזדמנות גדולה לכדורגל הישראלי. נהיה חייבים לזמן את השחקנים הכי טובים בנקודה הזו, יש פה שחקנים טובים בליגה שאני מרגיש שרוצים לתרום וזה נותן לי מוטיבציה. נרצה להפתיע את סקוטלנד. התחלנו תהליך מנטלי כדי להיות חזקים מאוד ברגע האמת, כל האומה תסתכל על השחקנים".

עומר אצילי. היכולת הטובה שלו בליגה תכניס אותו לסגל הנבחרת לקראת סטוקלנדצילום: ניר קידר

רוטנשטיינר דיבר גם על התוכניות האחרות שלו בתפקיד. "אני רוצה לייצר דור חדש של מאמנים לכדורגל שלנו. היתה ועדה שקבעה מי ייכנס לקורס הפרו, הייתי מופתע מאוד מהרבה מאמנים בהערכה שעשינו להם, היו הרבה מאמנים טובים. היתה החלטה פוליטית של ההתאחדות לצרף את איה כהן, מאמנת, כנציגה ה-18 בקורס. זה טוב עבור כדורגל הנשים". כשנשאל מדוע החליט להכניס לקורס אנשים שכלל לא הביעו עניין להיות מאמנים כמו ברק יצחקי, יוסי בניון, אליניב ברדה ואחרים, הבהיר: "יוסי בניון אינטליגנטי מאוד וכשהוא בא להערכה לקורס פרו, הוא בא כדי להפוך למאמן. אם מישהו בניתוח והבנת הכדורגל הוא ברמה הכי גבוהה, עבורי זה מספיק. חיפשתי את האנשים הכי כישרוניים לעתיד של הכדורגל".

"ברור לי שבתפקיד הזה יהיו ביקורות", הוסיף רוטנשטיינר. "שואלים אותי האם אני יכול לשמש בכל התפקידים, אבל כרגע עבורי הדבר החשוב ביותר הוא פיתוח כישרונות, פיתוח מאמנים והנבחרות הלאומיות. ביקורת עושה אותי רק טוב יותר ויותר, אבל אם זה על בסיס אישי זה לא בסדר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ