"רצתי מרתון עם 40,000 איש, מה עוזר הבידוד?": אוהדים משער 8 מגיבים לדרבי הקורונה

אוהדי מכבי תל אביב נכנסו לבהלה בעקבות ההודעה של משרד הבריאות. "זו פארסה רצינית שעלו על זה אחרי שבועיים", אמר אחד האוהדים. בהודעה מאוחרת יותר, נמסר כי רק אוהדים שישבו בשורות סמוכות לאוהד החולה נדרשים לשהות בבידוד

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוהדי מכבי תל אביב בבלומפילד. "מה עוזר הבידוד עכשיו?"
אוהדי מכבי תל אביב בבלומפילד. "מה עוזר הבידוד עכשיו?"צילום: ניר קידר

בהלה גדולה פרצה בקרב אוהדי מכבי תל אביב עם פרסום ההודעה של משרד הבריאות, לפיה במשחק הדרבי לפני כשבועיים נכח חולה קורונה בשער 8. בהודעה הראשונית של המשרד הונחו כל האוהדים ששיבו בשער 8 לשהות בבידוד. מאוחר יותר צמצם המשרד את ההנחייה רק למי שישב בשורות הסמוכות לחולה. 

טל שמרלינג, מנוי בשער 8, קיבל הוראה לשוב הביתה באמצע יום עבודה: "הוסבר לי שעל פי ההנחיות של משרד הבריאות אני צריך להיכנס לבידוד", הוא סיפר, "האמת היא שאני ניזון יותר מהחדשות מאשר ממשרד הבריאות, כי המוקד שלו קרס. כנראה שאלפי אנשים מנסים להבין מה קורה, כי עברו כבר שבועיים מהמשחק. אתה יודע מה עשיתי בשבועיים האלה? הייתי במרתון תל אביב עם 40 אלף איש, אז מה זה אומר? מה עוזר לי הבידוד אחרי שבועיים? סתם הפסדתי יום עבודה, ולא ברור מה קורה מחר". על העובדה שההנחיה התייחסה רק לשער 8 ולא ל-7 הצמוד אליו, הוסיף שמרלינג: "ההבדל בין שער 7 ל-8 זה כיסא. אני לא כל כך מבין מה ההבדל".

עומרי, מנוי נוסף בשער 8, התבקש גם הוא שלא להגיע לעבודה בימים הקרובים. "זו פארסה רצינית שעלו על זה אחרי שבועיים", הוא אמר, "חבל שבתקופה של הקורונה, המשטרה התעקשה על תורים ארוכים בבידוק בכניסה לאצטדיון. היו צריכים לקחת את זה בחשבון. לגבי השערים, אין באמת הפרדה בין 7 ל-8, רק בכניסה. יש גם גוש עליון ותחתון, שזה הפרש של איזה 50 שורות. ברור שאם הבן אדם למעלה ואני למטה אין לו קשר אלי, אבל מצד שני אולי הוא עמד לפני בתור. אגב, הרבה מנויים של שער 8 הם גם מנויים של מכבי כדורסל והלכו מאז למשחקים. מה הם אמורים לעשות?".

רון, בעל מנוי לשער 7, אמנם לא התבקש להיכנס לבידוד אבל רחוק מלהיות רגוע: "עוד חודש אשתי צריכה ללדת את בתנו הבכורה, ורק מהלחץ הייתי בדרך להיבדק ושקלתי להיכנס לבידוד", הוא סיפר. "פניתי לרופא וביררתי, כי נסעתי למשחק עם חברים שמנויים לשער 8. הסבירו לי שבגלל שצריך זמן חשיפה מינימלי, אין סיבה להיכנס לפאניקה למרות שהמתחם משותף. לגבי הבידוק, תמיד אני מגיע מוקדם כך שלא עמדתי בתור. מי שידע שהוא חולה והלך למשחק צריך להיענש בכל חומרת הדין".  

ממכבי תל אביב נמסר: "לאחר שמשרד הבריאות פרסם את ההודעה בנוגע לחולה שנכח בדרבי ב-24.2, החל המועדון בבירור הנושא והשלכותיו אל מול משרד הבריאות, מנהלת הליגות וחברת היכלי הספורט. ברגע שהתמונה תתבהר ויהיה ברשותנו מידע נוסף - נעדכן". 

כאמור, מאוחר יותר משרד הבריאות עדכן כי רק אוהדים שישבו בשערים 7-8, בין השורות 43-49 כולל, ומי שישב בכיסאות 169-179 בכל השורות צריכים להיות בבידוד. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ