"הגיע הזמן שלנו": הוגשה בקשה רשמית לפיפ"א להכיר בליגת הנשים כמקצוענית

בפנייה, שנעשתה על ידי ארגון השחקנים והשחקניות בישראל, הובהר לפיפ"א כי ליגת העל לנשים עומדת בכל הקריטריונים הדרשים. "אני רוצה שלילדות תהיה את היכולת לחלום להפוך לכדורגלניות", אמרה היו"ר קארין סנדל

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משחק בין עמר חפר לאילת
שחקניות במשחק בין עמר חפר לאילתצילום: אילן אסייג

ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל, פנה היום (ראשון) באופן רשמי לפיפ"א, בדרישה להורות להתאחדות לכדורגל להגדיר את ליגת הנשים כמקצוענית. 

מנתונים שבידי ארגון השחקנים עולה, כי ליגת העל לנשים עומדת בכל הקריטריונים הנדרשים להגדרתה כמקצוענית. בארגון משוכנעים כי הגדרת הליגה כמקצוענית, תיאלץ את הקבוצות להתייחס לשחקניות בצורה נאותה וכן תגדיל את הצלחתה וחשיפתה. 

לטענת הארגון, העובדה כי ההתאחדות טרם הגדירה את הליגה כמקצוענית היא בבחינת הפרה של התקנון ובשל כך, על פי היועץ המשפטי של הארגון, עו"ד רן קידר, יכולה פיפ"א לכפות על ההתאחדות לקיים את התקנון ולהגדירה ככזו.

יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות, קארין סנדל: "הפיכת ליגת הנשים למקצוענית היא אחת המטרות הראשונות ששמנו לעצמנו בארגון על מנת לקדם את כדורגל הנשים בארץ. אנחנו רואים ורואות את זה קורה בכל העולם, והגיע גם הזמן שלנו. הצעד הזה משמעותי מכיוון שהוא יגרום לכך שנשחק במגרשים טובים יותר, עם כדור אחיד, רמת שיפוט גבוהה יותר ועוד. אני רוצה שלילדות ולנערות בישראל תהיה את היכולת לחלום להפוך לשחקניות כדורגל מקצועניות בדיוק כמו הילד שיושב לידן בכיתה וזה הצעד הראשון בדרך לשם".

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף, הוסיף כי "כארגון היציג של השחקנים והשחקניות, לא נעצור עד שליגת הנשים תוכר כמקצוענית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ