"לפני שיהיה מאוחר": ארגוני שחקני הכדורגל והכדורסל קוראים לעצירת המשחקים

ארגוני השחקנים בכדורגל וכדורסל קוראים לדחות את הליגות בישראל באופן מוחלט. "אנו קוראים למוסדות שלא לחכות להדבקה ראשונה של שחקנים". ליגות הנוער והילדים בכדורגל נדחו עד להודעה חדשה

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני הפועל באר שבע ומכבי חיפה. ארגון השחקנים קורא לדחות את כל משחקי הכדורגל
שחקני הפועל באר שבע ומכבי חיפה. ארגון השחקנים קורא לדחות את כל משחקי הכדורגל צילום: שרון בוקוב

האם גם הכדורגל הישראלי בדרך להקפאה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה? ארגון השחקנים התכנס היום (חמישי) לישיבה דחופה בנושא וקרא לגורמים הרלוונטיים להמליץ על דחייה מוחלטת של משחקי הליגה למשך שבועיים, עד שיתבהר המצב. 

"שמירה על בריאותם של שחקני ושחקניות הכדורגל היא ערך עליון", נמסר מהנהלת הארגון. "אנו קוראים למוסדות הכדורגל שלא לחכות להדבקה ראשונה של שחקנים, שלאחריה הטיפול במצב עלול להיות מאוחר מדי. הארגון קורא למנהלת ולהתאחדות לנהוג באחריות ובזהירות המתבקשת". בארגון ביקשו להדגיש, כי הקריאה היא על דעתם של מרבית הקפטנים של הקבוצות. 

גם בארגון שחקני ושחקניות הכדורסל קראו למנהלות ליגת העל והלאומית לגברים ולנשים ולאיגוד הכדורסל לדחות את כל משחקי הכדורסל בליגת העל גברים ונשים ולאומית גברים וכן גביע המדינה לנשים עד להודעה חדשה.

כדורגל: ההתאחדות עצרה משחקי ליגות הנוער והילדים

ההתאחדות לכדורגל החליטה הערב על עצירת המשחקים בליגות הנוער והילדים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והמאבק המשותף למנוע את החרפת המצב. לפיכך, כל משחקי מחלקות הנוער והילדים שתוכננו להתקיים בסוף השבוע הקרוב ידחו ומועד חזרת הליגות לפעילות יידון בהמשך בהתאם להתפתחויות.

"ההחלטה הערב התקבלה מתוך אחריות כלפי המאמנים, המנהלים, השחקנים והשחקניות והציבור כולו" אמר אורן חסון, יו"ר ההתאחדות, "הכוונה המקורית שלנו היתה להמשיך להפעיל את הליגות למרות המצב המאתגר, ואף עדכנו בכך את המועדונים. מתוך אחריות לאומית ועם אוזן קשובה להורים, לראשי המועצות ולמנהלי המועדונים, קיימנו חשיבה מחודשת והחלטנו כי לעת הזאת נכון לקחת פסק זמן, לאפשר למשפחות להתמקד בשמירת הבריאות, למנוע חששות מיותרים ולהתמקד במאבק המשותף בהתפשטות הנגיף. עצירת ליגות הנוער והילדים היא צעד כואב, ודאי לפעילים עצמם. תקוותנו היא שנחזור לשגרה במהרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ