משרד הבריאות החליט על דחיית משחקי ליגות הכדורגל והכדורסל ואיסור אימונים

עקב הנחיות הבריאות החדשות הוחלט על הפסקת המשחקים עד לסוף חודש מארס. גם ליגות הכדוריד והכדורעף הודיעו על הפסקת פעילותן בהתאם. משרדי הספורט והבריאות התירו אימונים רק בספורט יחידני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משחק הגביע השבוע בין מכבי חיפה לבאר שבע. הפלייאוף יידחה
משחק הגביע השבוע בין מכבי חיפה לבאר שבע. הפלייאוף יידחהצילום: ניר קידר

המכה הכואבת מכולן בשרשרת ההנחיות בעקבות וירוס הקורונה ניתנה הבוקר (שישי) עם ההחלטה על עצירתם המוחלטת משחקי הליגות המקצועניות בישראל. לאור המשך ההחמרה של התפרצות נגיף הקורונה, הנחה הבוקר משרד הבריאות את מינהלות ליגות הכדורגל והכדורסל על הפסקת המשחקים, בשלב זה עד לחודש מארס. לקראת סוף החודש תתבצע הערכה מחדש ואז יוחלט בדבר המשך הפעילות בחודש אפריל.

בהמשך ציין מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי כי הוחלט להחיל זאת גם על אימוני הקבוצות: "החלטה נוספת שהתקבלה בצהריים בדיונים עם משרד הבריאות היא שלא תורשה כל פעילות של כל ענפי הספורט הקבוצתיים. נאפשר אימונים רק לספורטאים בספורט יחידני. המשמעות היא שקבוצות הכדורגל והכדורסל כולל מחלקות הילדים והנוער, מושבתות מכל פעילות ללא אימונים."

יו"ר מינהלת הכדורגל, ארז כלפון: "בלב כבד אנו נאלצים להודיע על עצירת משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות וזאת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות. הכדורגל מהווה ציר מרכזי בחברה הישראלית ועצירתו מסמלת את המשבר הקשה אשר פוקד אותנו, אולם אנו בטוחים כי בהתנהגות אחראית נוכל להתמודד עם הווירוס שתקף אותנו ולחזור לשגרה מחוזקים. אנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם כל הגורמים המקצועיים ונקווה כי המשבר יחלוף במהרה ונוכל לשוב ולקיים את משחק הכדורגל האהוב כל כך על כולנו". 

לפני כן, הודיעו בהתאחדות על ביטול כל הליגות הנמוכות יותר, לרבות הלאומית וליגות הנשים. אמש הוחלט על ביטול משחקי הנוער והילדים.

בהמשך הודיע איגוד הכדורסל כי החליט להפסיק לאלתר את כל ליגות הכדורסל בארץ, בכל הגילאים ובכל האזורים, עד להודעה חדשה וזאת במטרה לשמור על בריאותם של השחקנים, שופטים, מאמנים ובעלי תפקידים נוספים, ובהתאם להנחיה שקיבל ממשרד הבריאות. אתמול פנו הן השחקנים והשחקניות הזרים והישראלים למינהלות ולאיגודים השונים בבקשה להשהות את הפעילות מתוך חשש להידבקות. 

משחק הליגה בין מכבי תל אביב והפועל ירושלים. ההכרעה תידחהצילום: ניר קידר

למרות זאת, אתמול בערב התקיימו משחקי המחזור ה-22 בלאומית עם יציעים כמעט ריקים. אולם הבוקר, היה זה משרד הבריאות שקבע עבור המינהלות על ביטול הפעילות. ממינהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "בשל המשך ההחמרה של התפרצות נגיף הקורונה, הנחה הבוקר משרד הבריאות את מינהלת ליגת העל בכדורסל לעצור את משחקי ליגת ווינר סל בשלב זה עד לסוף חודש מרץ. בסוף החודש, תתבצע הערכת מצב חדשה ויוחלט על המשך הפעילות על פי ההנחיות העתידיות". 

גם בכדורעף ובכדוריד נעצרו המשחקים בהתאם להנחייה. המשמעות היא שכל משחקי הליגות מופסקים ומשחקי גמר גביע המדינה לגברים ולנשים בכדוריד, שהיו מתוכננים להיערך החודש, לא ייערכו בשלב זה ועד להודעה חדשה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ