אור בוקר
אור בוקר

הכדורגל הישראלי לא מתערבב רק עם הקורונה, אלא כעת גם עם פוליטיקה. חלוץ מכבי תל אביב, איתי שכטר, העלה היום (שני) פוסט פוליטי לחשבון האינסטגרם שלו פוסט בו העלה תמונה של שלט בכביש מהיר ועליו הכיתוב: "ממשלה עם המשותפת - אסון לישראל". שכטר לא הסתפק בכך ותייג מספר חברים לקבוצה, בהם עומר אצילי ויונתן כהן, כמו גם את חבריו מבית"ר ירושלים, עידן ורד ואלירן עטר.

במכבי תל אביב זעמו על הפוסט של שכטר ומסרו בתגובה: "המועדון מעוניין להבהיר כי הפוסט אותו פרסם שחקן הקבוצה, איתי שכטר, אינו משקף את עמדת המועדון. ככל גוף ספורטיבי, אין המועדון נוקט בעמדה פוליטית כלשהי. הפוסט הורד באופן מיידי ולשחקני הקבוצה הועברה הנחיה מפורשת שלא לפרסם דברים שיש בהם התייחסות לנושאים פוליטיים".

תגובות קשות בקרב הכדורגלנים הערבים המובילים בישראל לפוסט התקבלו מיד. טאלב טוואטחה העלה לאינסטגרם תמונה של שופט מקבל איתות משופטי המסך וכתב: "מסתבר שמערכת ה-VAR עוד לא הגיעה לאינסטגרם, השחקנים עוד יכולים להתחזות לפוליטיקאים". מרואן קבהא בחר בתמונה של ארבע ידיים בארבעה צבעים אוחזות זו בזו וכתב: "כוחנו באחדותנו, ערבים ויהודים יחד". החריף מכולם היה לואי טאהא, שהעלה פוסט בצירוף אימוג'י מקיא ותמרור אין כניסה וכתב: "צריך לבחור מקצוע. או להיות ספורטאי למופת, או להיות פוליטיקאי ולהחליף מקצוע. אין מקום לפוליטיקה בספורט".

הפוסט של לואי טאהאצילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם

מאוחר יותר, ההתאחדות לכדורגל גינתה את הפוסט של שכטר באופן חריף: "בכל עת, וביתר שאת בזמן הזה, מוטב ששחקני הכדורגל יתמקדו בדרכים בהן ניתן לאחד, לעודד ולסייע האחד לאחר ולכלל החברה במקום להיות אחראים לפרסומים שמקדמים קיטוב, פילוג ושיח מעורר חלחלה ברשתות החברתיות. ראוי לגלות אחריות חברתית טרם פרסום דברים שרק מרחיקים בין אדם לחברו. האחדות של חדר ההלבשה, החברות על כר הדשא ובמדי הנבחרות הלאומיות שלנו חייבת להישמר ועלינו להשאיר את השיח הפוליטי מחוץ לכדורגל".

הפוסט של טאלב טוואטחה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ