שחקני הפועל חיפה הוצאו לחל"ת, מכבי חיפה והפועל באר שבע הפסיקו את האימונים

הפועל חיפה ומכבי הודיעו לשחקניהם כי ייצאו לחופשה ללא תשלום והיום ייפגשו נציגי ארגון השחקנים עם מינהלת הליגות על מנת לדון בעניין. מספר קבוצות בליגת העל הודיעו על הפסקת האימונים עד להודעה חדשה בעקבות עצירת הליגה

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדן בן בסט. נקרא לשיחה אצל מנכ"ל המועדון בה הובהרה לו הנחיצות בנקיטת צעדי ההתייעלות
עדן בן בסט. נקרא לשיחה אצל מנכ"ל המועדון בה הובהרה לו הנחיצות בנקיטת צעדי ההתייעלותצילום: שרון בוקוב

משבר הקורונה ממשיך להכות בכדורגל הישראלי, והבוקר (רביעי) הוצאו שחקני הפועל חיפה ומכבי פתח תקוה לחופשה ללא תשלום.

מנכ"ל המועדון, אורן שטרלינג, זימן את קפטן הקבוצה עדן בן בסט לשיחה בה הבהיר לו את הנחיצות בצעדי ההתייעלות לנוכח המצב הכלכלי שפוגע קשות בכל המשק ולא פוסח גם על מועדוני הכדורגל. בעקבות המצב, קיבלו הוצאו שחקני הקבוצה לחל"ת (חופשה ללא תשלום) עד להודעה חדשה. "אנו מקווים לשוב במהירה לשגרת פעילות של הקבוצה ושל ענף הכדורגל אותו אנחנו כל כך אוהבים", אמר שטרלינג.

קבוצה נוספת שהוציאה את שחקניה לחל"ת היא מוליכת הליגה הלאומית, מכבי פתח תקוה. "זו המציאות בה אנחנו חיים", אמר היו"ר אבי לוזון, "כולם יוצאים לחל"ת עד שיאשרו לנו לחזור להתאמן ולשחק".

על רקע יציאת קבוצות ושופטים לחל"ת, ייפגש היום ארגון השחקנים עם ראשי מינהלת הליגות לכדורגל, במטרה לדון בהתמודדות עם המשבר, כשאמש התקיימו שיחות עם הקפטנים של קבוצות ליגת העל לקראת הפגישה. מהארגון נמסר כי השחקנים חווים על בשרם וביחד עם משפחותיהם את תוצאות המאבק בקורונה, ומביעים רצון לדון במצב ביחד עם הגורמים השונים, זאת לצורך גיבוש הסכמות שיסייעו לכלל ענף הכדורגל. במכתב לשחקנים אמש הודיע הארגון כי ידאג למיצוי כל זכויותיהם גם בימים קשים אלה, ולשם כך גיבש צוות חירום אליו צורפו משפטנים מומחים מתחום דיני העבודה.

"התנהלות חלק מהנהלות הקבוצות בימים האחרונים כלפי השחקנים, הנה דורסנית ולא מכבדת", נמסר מהארגון. "במידה שתימשך, השחקנים לא יהססו לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותם. נדגיש, כי את הדיונים בנושא יש לקיים בשיחות מסודרות ומכבדות אל מול ארגון השחקנים היציג, ולא באמצעות הודעות לתקשורת ופניות חד צדדיות לשחקנים, כפי שראינו כמותן בימים האחרונים. פנינו לא למאבק, אלא לפתרון מכובד ומוסכם, אך אם נידרש למאבק, כך יהיה. אנחנו מצפים מכל הגורמים בענף לכבד את השחקנים, כפי שהשחקנים מכבדים את כלל הגורמים", נכתב מטעם ארגון השחקנים.

הפועל באר שבע ומכבי חיפה הודיעו על הפסקת האימונים

כתוצאה מכך שליגת העל לא צפויה לחזור לפעילות לפני סוף חודש אפריל או תחילת מאי, חלק מקבוצות הליגה הודיעו על ביטול האימונים, והן צפויות לקיים אותם בתדירות נמוכה יותר. בהפועל באר שבע לא ייערכו אימונים היום ומחר, והם יחודשו לפי הערכות מצב המתעדכנות מעת לעת. במכבי חיפה הודיעו על הפסקת האימונים עד יום ראשון הבא, כשלאחר מכן תתקבל החלטה לגבי ההמשך. גם עירוני קרית שמונה החליטה על ביטול האימון שתוכנן למחר, והפסיקה את אימוני הקבוצה עד להודעה חדשה.

איגוד השופטים והתאחדות סיכמו על יציאה של כ-1,000 שופטים לחל"ת

במסגרת סיכום שהושג בין ההסתדרות הלאומית להתאחדות לכדורגל, תוגש בקשה מרוכזת בשמם של 1,000 השופטים בישראל כך שיוכלו לקבל את כספי החל"ת. ההחלטה להוציא את שופט הליגה לחופשה ללא תשלום התקבלה בעקבות עצירת פעילויות הכדורגל. "נכונותם של ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים לפנותבאופן מרוכז וישיר לביטוח הלאומי תחסוך גם לשופטים וגם לביטוח הלאומי טרחה רבה ובזבוז זמן, אמר רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית בהסתדרות הלאומית בה מאוגדים השופטים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ