שחקני ליגת העל ייאלצו לקצץ בשכרם ולמצות זכויות מול ביטוח לאומי

בפגישה של ראשי המינהלת עם בכירי ארגון השחקנים, דנו הצדדים על המשבר שפקד את הכדורגל הישראלי. המטרה כעת: לסיים את העונה ולהגיע להסדרים הוגנים עבור הקבוצות והשחקנים

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני מכבי תל אביב במשחק העונה נגד מכבי חיפה. שחקנים ייאלצו לוותר על חלק משכרם
שחקני מכבי תל אביב במשחק העונה נגד מכבי חיפה. שחקנים ייאלצו לוותר על חלק משכרםצילום: ניר קידר

בפגישה שנערכה היום (רביעי) בין ארגון שחקני הכדורגל לבין מינהלת הליגות לכדורגל נידון המשבר הקשה אשר עשוי להעמיד בסיכון את המשך קיומו של הכדורגל המקצועני בישראל.

יו"ר מינהלת הליגות לכדורגל ארז כלפון, מנכ"ל המינהלת ניקולס לב, מנכ"ל ארגון השחקנים משה מישאלוף ויו"ר הארגון, ניר אלון, דנו ברתימת כל הגורמים המעורבים להצלת ענף הכדורגל בישראל ושמירה על יציבותו הכלכלית מצד אחד תוך צמצום הפגיעה בשחקנים מהצד השני.

הצדדים הדגישו כי בריאות השחקנים הינה ראשונה בחשיבותה וכל פעילות תיעשה בכפוף להנחיות משרד הבריאות. הצדדים עמדו על חשיבות סיום עונת המשחקים 2019/20 גם אם הדבר יצריך משחקים במהלך חודשי הקיץ - ועד תום עונת הכדורגל - בכדי למנוע פגיעה כלכלית קשה אף יותר בכדורגל הישראלי. 

במהלך הפגישה הדגישו הצדדים כי כמו כל הגורמים במשק, כך גם שחקני הכדורגל יידרשו לוותר על חלק משכרם וזאת גם תוך מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי עד להתאוששות הכדורגל המקצועני בישראל מהמשבר אליו הוא נקלע ולחזרת המצב לקדמותו. עמדת הצדדים הינה כי ההסדרים ייערכו תוך שאיפה שלא לפגוע - במידת הניתן - בשחקני הכדורגל אשר אינם משתכרים סכומים גבוהים ותוך שמירה על זכויות אבדן כושר העבודה של השחקנים.

יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל עדכן את ארגון השחקנים כי המוסד לביטוח לאומי פועל ליצירת מסלול ייחודי אשר יאפשר הגשת פנייה מרוכזת מצד השחקנים.

ארז כלפון אמר בסיום הפגישה: "אני רואה חשיבות רבה בכך שהשחקנים יתנו כתף לבעלי הקבוצות, הכורעים תחת הנטל הכלכלי, במאמץ לסיוע במציאת פתרונות למשבר הכלכלי הגדול ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי".  "עולם הספורט כולו הולך לקראת שינוי רדיקאלי", אמר ניר אלון, אני בטוח שהקבוצות והשחקנים ישכילו להגיע לעמק השווה ולפעול ביחד כדי לשמור על הכדורגל בישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ