ארגון השחקנים קרא לקבוצות ליגת העל להגיע להסכם עם השחקנים תוך 24 שעות

בעקבות השבתת הכדורגל הישראלי, הארגון ממליץ לקבוצות להגיע להסכמים עם השחקנים בנוגע לשכרם

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן כהן. הארגון והמנהלת מקווים להגיע להסדר
יונתן כהן. הארגון והמנהלת מקווים להגיע להסדרצילום: ניר קידר

ארגון השחקנים פנה היום (שלישי) לקבוצות בהמלצה להגיע להסכם עם השחקנים והשחקניות תוך 24 שעות, זאת במטרה למזער ככל האפשר את הנזקים לשחקנים. הארגון אף הכין טיוטת הסכם על מנת לזרז את המו"מ בין הצדדים. חשוב לציין כי על מנת להיות זכאים לתשלום מהביטוח הלאומי עבור מחצית חודש מארס, חובה להגיע להסדר על יציאה לחל"ת ולהירשם בלשכת התעסוקה עד יום חמישי הקרוב, ה-26 בחודש.

זאת ועוד, בימים אלה מתנהלות שיחות רציפות בין הנהלת הארגון לשחקני הקבוצות בליגת העל ובליגה הלאומית. במסגרת זו, מתודרכים השחקנים כיצד לנהוג מול הקבוצות השונות - אלה שהוציאו את השחקנים לחל"ת עם הסכם מסודר, או אחרות שהודיעו על יציאה לחל"ת אך לא הגיעו לסיכום מול השחקנים. את ההנחיות מעביר צוות החירום של הארגון, הכולל מומחים לדיני עבודה, עורכי הדין אופיר רונן ויהב ארגמן, כאשר המטרה היא למצות את זכויות השחקנים והשחקניות בצורה הטובה ביותר, על רקע משבר הקורונה.

"אני נמצא בקשר עם הקפטנים בכל הקבוצות ודרכם אנחנו מתדרכים את כל השחקנים איך לנהוג", אמר מנכ"ל הארגון, מושיקו מישאלוף, "במקביל אני משוחח עם הנהלות הקבוצות והבעלים, כשהמטרה היא להגיע לעמק השווה כדי לצמצם נזקים".

"אנחנו נמצאים בקשר הן עם השחקנים והשחקניות והן עם הקבוצות, במטרה לגבש מענה מוסכם למשבר שממנו סובל כל הענף", הוסיף ניר אלון, ראש חטיבת הספורט, "שיתוף הפעולה בין כל הגורמים הוא חיוני להצלת ענפי הספורט בשעה הקשה הזאת".  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ