התוכנית של משרד הספורט ליציאה מהמשבר: חזרה הדרגתית כבר החודש

בתוכנית שגיבשו במשרד מקווים כי הליגות השונות יוכלו לסיים את העונה הנוכחית במהלך הקיץ, וכך להתחיל את העונה הבאה אחרי החגים בספטמבר. בפועל, יש לציין, במסמך לא מופיעות החלטות אופרטיביות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכבי חיפה מול הפועל באר שבע בגביע המדינה בחודש שעבר. עונת 2019/2020 תגיע לסיומה בקיץ?
מכבי חיפה מול הפועל באר שבע בגביע המדינה בחודש שעבר. עונת 2019/2020 תגיע לסיומה בקיץ?צילום: שרון בוקוב

משרד התרבות והספורט פרסם היום (שבת) את אסטרטגיית היציאה, שתאפשר בעיניו חזרה הדרגתית של פעילות הספורט בישראל שהופסקו בשל התפשטות נגיף הקורונה.

התוכנית גובשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות, שאוסרות בשלב זה פעילות ספורטיבית קבוצתית והתקהלויות. מטרת המשרד היא לכלול את הפעילויות שבתחום המשרד בתוכנית הממשלתית ליציאה מהמשבר - המתוכננת לצאת לפועל - כבר בסוף החודש. כלומר, במשרד מקווים כי הקבוצות בענפים השונים יוכלו לשוב, לפחות לשגרת אימונים כלשהי, כבר החודש. יש לציין כי במסמך ניכר כי המשרד לא נוקט החלטות אופרטיביות בשלב זה.

השלב הראשון בחזרה ההדרגתית לפעילות יהיה סיום כל הליגות במתכונת של טורניר באזור מבודד וללא קהל. עם סיום העונה, יחלו ההכנות לעונה הבאה במטרה שהיא תצא לפועל אחרי חגי תשרי. או אז, מקווים במשרד, ניתן יהיה כבר לאפשר קיום משחקים עם קהל ביציעים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב. במשרד שואפים לכלול את הפעילויות שבתחומיו כבר בשלב הראשון של חזרת המשק לפעילותצילום: תומר אפלבאום

כפי שנכתב במסמך, במשרד התרבות והספורט לא ויתרו על האפשרות להכריע את הליגות השונות באופן ספורטיבי באמצעות מחנה אימונים מבודד. "מעבר לחשיבות הספורטיבית, ישנה חשיבות כלכלית עצומה בסיום העונה בכל הנוגע להכנסות העצמיות של הגופים", נכתב, "אי חידוש הליגות או ביטולן עלולה להביא לכדי אובדן הכנסות עד לסוף השנה של כ-1.8 מיליארד ש"ח נוספים, קרי הפסד הכנסות שנתי בסך של כ-2 מיליארד שקל, ונזק ישיר לקופת המדינה בהיקף של למעלה מ-400 מיליון ש"ח".

שלבי התוכנית (לפי המסמך שפרסם משרד התרבות והספורט):

שלב א': הקפאת הפעילות באופן מלא (המצב בו אנו נתונים כעת).

שלב ב': החזרת חלק מהפעילות למסלול. הכללת פעילויות הספורט כחלק מהתוכנית הממשלתית לחזרה לשגרה חלקית כבר בשלב הראשון (במהלך חודש אפריל).

שלב ג': החזרת הפעילות הקבוצתית והתנעת הליגות (במהלך הקיץ). החזרת הכשירות של הגופים (אימונים, חזרות וכדומה) לקראת פתיחת עונת הפעילות, בכלל זה קיום אירועים במידת הצורך עם הגבלות על נוכחות קהל.

שלב ד': החזרת הקהל לאולמות ולמגרשים (מיד ובסמוך למועד המתוכנן לפתיחת עונת הפעילות בחגים).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ