פרופ' גרוטו מרכך את דבריו: "רציתי שיהיו ערים גם לאפשרות של הדחייה"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות התראיין ב"חדשות הספורט" והעביר מסר מרוכך יותר. "הדבר הראשון שהייתי רוצה לעשות אחרי הקורונה הוא ללכת לראות כדורגל", אמר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' איתמר גרוטו (מימין) והמנכ"ל משה בר סימנטוב. "אם תהיה התפרצות נשקול צעדינו מחדש"
פרופ' איתמר גרוטו (מימין) והמנכ"ל משה בר סימנטוב. "אם תהיה התפרצות נשקול צעדינו מחדש"צילום: אמיל סלמן

פרופ' איתמר גרוטו עורר היום (ראשון) סערה כשטען כי משחקי ספורט קבוצתי בישראל לא יחזרו בחצי השנה הקרובה. הערב הוא התראיין ב"חדשות הספורט" וריכך את עמדותיו. "רציתי לשים את האפשרות הזו (של דחייה בחצי שנה) על השולחן", טען המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, "כדי שכולם יהיו ערים לאפשרות הזאת".

פרופ' גרוטו הסביר כי הוא טען לתרחיש מסוים אך בפועל הוא פועל להחזרת שגרת הספורט לישראל, לרבות הגדרת העוסקים בספורט כעובדים חיוניים: "מבחינת התפתחות המחלה יש כמה אפשרויות כשאחת מהן היא שהקורונה יישאר איתנו עוד מספר חודשים. לכן במצב כזה נצטרך להתנהל בשגרת חיים אחרת, ולא רק בספורט. כרגע אנחנו פועלים לפי שלבים ואחד הדברים שאני עובד עליהם עם משרד הספורט הוא הגדרת הספורט כמקום עבודה חיוני, כך ספורטאים יוכלו לחזור ולהתאמן, ומשם נתקדם. רציתי לשים את האפשרות (של דחייה בחצי שנה) על השולחן כדי שכולם יהיו ערים לאפשרות הזאת". 

באשר לאי קיומו של פרוטוקול חזרה מסודר כמו במדינות באירופה, ולכך שלמעשה משרד הספורט הציג תוכנית חזרה משלו: "אנחנו צריכים לשפר את התיאום בין המשרדים וניפגש מחר ללבן את הדברים. מבחינה אישית, הדבר הראשון שהייתי רוצה לעשות אחרי הקורונה הוא ללכת לראות משחק כדורגל".

פרופ' גרוטו סיכם כי המטרה היתה להרוויח זמן ולמנוע קריסה, וכעת המטרה תהיה לפתוח חזרה באיטיות את המשק, אך בזהירות המתבקשת: "רצינו להרוויח זמן והרווחנו אותו ובזמן הזה הצטיידנו. זו עדיין המטרה המרכזית ואם תהיה התפרצות חוזרת נצטרך לשקול צעדינו מחדש. הלשכה המשפטית של משרד הספורט צריכה להגדיר את הספורט כמקום עבודה ומשם יוכלו לחזור לאימונים. מצד אחד שידרנו אופטימיות אבל גם צריך להיות ריאליים שנהיה בשגרת קורונה עוד מספר חודשים. לגבי חזרה למשחק, אנחנו מודדים לפי התחלואה ואם היא תעלה אז הסגר חוזר. באסיה יש מדינות שפותחות וסוגרות לפי הצרכים, אין פתיחה מוחלטת. ככל שהמספרים יהיו טובים יותר נוכל להתקדם יותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ