אור בוקר
אור בוקר

יש מי ששבים לאימונים, ויש מי שעדיין רחוקים מהסכמות. ארגון השחקנים ושחקני הפועל חיפה החליטו היום (רביעי) על השעיית המו"מ מול הנהלת המועדון. זאת, בשל התנהלות חסרת תום לב לכאורה מצד הבעלים, יואב כץ. הנהלת הפועל חיפה הוציאה את שחקני הקבוצה באופן כפוי וחד צדדי לחל"ת כבר בתחילת המשבר. 

מארגון השחקנים נמסר כי "לאורך כל התקופה ניהלנו מו"מ ארוך, שבו הנהלת הקבוצה חזרה בה שוב ושוב מסיכומים, תוך מעבר בין נציגים שונים שמונו בידי כץ. שחקני הקבוצה הלכו כברת דרך לקראת ההנהלה כשהסכימו להפחית משכרם 50% מהנטו, למעט משתכרי שכר נמוך, עליהם ניסו השחקנים הבכירים להגן כשהסכימו להפחית מחצית משכרם. זאת, בכפוף לכך ששאר זכויותיהם ותנאיהם המגיעים להם לפי החוזה, לא ייפגעו".

עוד נמסר מהארגון כי אתמול נודע לשחקנים, כי הנהלת הקבוצה מתכוונת להתחמק מתשלום מענק ההעפלה לפלייאוף העליון. זאת, למרות שהקבוצה כבר הבטיחה את ההעפלה והשחקנים עמדו בתנאי החוזה. הנהלת הקבוצה הבהירה לשחקנים כי היא מתנה את תשלום המענק אותו השיגו לפני משבר הקורונה, בשורת תנאים, בהם חזרה של הקהל למגרשים. כאמור, בנסיבות הקיימות ובשל ההתנהלות חסרת תום הלב, החליטו השחקנים על השעיית המו"מ, תוך שמירה על כל הזכויות המגיעות להם על פי החוזים המקוריים, החוק והדין.

מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף: "הנהלת הפועל חיפה משדרת לשחקנים שהיא מזלזלת בהם. לאחר שהייתה הראשונה להוציא שחקנים לחל"ת כפוי, במשך שבועות היא מנהלת מו"מ ועם הגעה לסיכומים, חוזרת בה. החלטנו לשים סוף לסאגה הזאת של משיכת השיחות וחזרה מההסכמות, כחלק מטקטיקה של הנהלת הקבוצה במו"מ. השחקנים הודיעו שישמחו לחזור למגרשים, בהתאם להסכמות אליהן כבר הגענו".

מהפועל חיפה נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות שמעלה ארגון השחקנים המציאות היא הפוכה. בכל פעם שאנחנו מגיעים להסכמות עם ארגון השחקנים ועורכי הדין לקראת חתימה, כפי שקרה אתמול, צצות להפתעתינו דרישות חדשות. המועדון והעומד בראשו עושים מאמצים להגיע להסדר הוגן מול השחקנים לתיקון שכרם על אף שאיננו מחוייב בדין לעשות זאת, אך כאמור אלה שמים מכשולים חדשים דוגמת העלאת נושא תשלום מענקי הפלייאוף, נושא שלא הועלה לו פעם אחת בשבועות בהם מתנהל המו"מ, עד הימים האחרונים". 

לגבי מענקי הפלייאוף הוסיפו בחיפה, כי מדובר במענק שבלאו הכי אמור להיות משולם על פי החוזים מתקציב העונה הבאה, ולכן אין זה הזמן לדון בו. "השחקנים צריכים לזכור שלא רק הם העפילו לפלייאוף העליון, אלא גם מועדון כדורגל הפועל חיפה שהיה צפוי ליהנות מהכנסות כתוצאה ממכירת כרטיסים, זכויות שידור, מענקי מיקום וספונסרים, הכנסות שנאמדות במליוני שקלים רבים, מקורות הכנסה שנעלמו בן רגע, וכלל לא ברור אם יתקיימו משחקי הפלייאוף (וגם אם יתקיימו יהיו ללא קהל)", נמסר מהמועדון. "השחקנים, בהתעקשותם לדון בנושא זה כעת, עלולים להביא להרס הפועל חיפה ועתיד המועדון אשר מפרנס אותם ביד רחבה. ובאשר למשה מישאלוף, ראוי לעסקן כמוהו שעובד באיגוד השחקנים לנהל את המו"מ בדרך ארץ ובכבוד ולא להשמיץ את מי שמעביר מדי שנה מיליוני שקלים רבים מכיסו הפרטי לתפעול המועדון".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ