משרד הבריאות: להחזיר את הליגות באמצע יוני, האוצר דורש: כבר בעוד שבועיים

מסמך ההקלות שגובש במשרד הבריאות נמצא בדיונים עם משרד האוצר, כשהמטרה היא שיוצג הערב בישיבת הממשלה. שני המשרדים חלוקים בנוגע למועד חידוש הספורט המקצועי

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדרבי התל אביבי, העןנה. הכדורגל יחזור?
הדרבי התל אביבי, העונה. הכדורגל יחזור?צילום: שרון בוקוב

משרד הבריאות צפוי לפרסם הקלות חדשות ומשמעותיות, לרבות האישור הנכסף לו חיכו ראשי הכדורגל והכדורסל הישראלי - חזרת המשחקים ב-15 ביוני - כך פורסם היום (ראשון) בחדשות 12.

על פי הדיווח, המסמך שגובש נמצא בשלב זה בדיונים עם משרד האוצר ועל כן עדיין אינו סופי. מטרת הצדדים היא להגיע להסכמות שיוצגו הערב בישיבת הממשלה. עמדת משרד האוצר היא להחזיר את משחקי הספורט כבר ב-17 במאי - כמעט חודש מוקדם יותר ממה שממליץ משרד הבריאות. 

מוקדם יותר היום, ביקרו בכירים במינהלת הליגות בכדורגל את התנהלותו של פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, בעקבות כך שהמשרד לא התיר לקבוצות לקיים אימונים מלאים עד כה. כמו כן, קבוצות ליגת העל יצאו בקמפיין ציבורי שמטרתו להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות ולקדם את אישור החזרה.

מכבי תל אביב מול הפועל ירושלים, העונהצילום: ניר קידר

במינהלת ליגת העל בכדורסל דחו היום את הדד-ליין להכרעה על גורל עונת 2019/20, יומיים לאחר שממילא חצו אותו. הסיבה לכך נובעת מרצונן של מרבית קבוצות הליגה לחדש את העונה.

בהודעה שהוציאה מינהלת הליגה נמסר: "המינהלת מצפה ב-48 השעות הקרובות לקבל תשובה ממשרד הבריאות ומשרד הספורט לגבי התוכנית לחידוש הליגה וחזרה למשחקים וכן תשובה ממשרד הספורט על פיצוי לקבוצות הכדורסל על אובדן הכנסותיהן הגדול. עם קבלת התשובות המינהלת תשב עם הקבוצות כדי להחליט על המשך צעדי המינהלת בהתאם לתשובות שתתקבלנה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ