בצלאל סמוטריץ' רוצה להזיז את הכדורגל משבת: "פגיעה במסורת ישראל"

שר התחבורה שלח מכתב לשרת הספורט ודרש ממנה למנוע מקבוצות ליגת העל לשחק בשבת. "מינהלת הליגה לא מזלזלת רק ביום השבת אלא גם בשרה", כתב סמוטריץ' וספג ביקורות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בצלאל סמוטריץ. "זילזול בשרת הספורט"
בצלאל סמוטריץ. "זילזול בשרת הספורט"צילום: מגד גוזני

בצלאל סמוטריץ' מצא עניין מחודש בכדורגל הישראלי. אחרי שבשבוע שעבר טען סמוטריץ' שבישראל אין באמת כדורגל, היום (רביעי) הוא שלח מכתב לשרת הספורט ודרש לאסור על הקבוצות לשחק בשבת. 

"הלנתי על הפגיעה ההולכת ומתמשכת ביום השבת ובמסורת ישראל, במאות שחקני הכדורגל שומרי השבת ובעשרות אלפי אוהדי הכדורגל שומרי המסורת שנמנעת מהם האפשרות ליהנות ממשחק כדורגל ללא חשש של חילול שבת או בילוי בחיק המשפחה ביום זה", נכתב במכתבו של שר התחבורה היוצא.

סמוטריץ הגדיל ותקף את המינהלת בטענה שהיא מזלזלת בשרה רגב, משום שלטענתו היא הביעה בעבר תמיכה בעמדתו. "בתשובותייך לפניותיי תמכת בעמדתי ואף ביקרת בחריפות את החלטת מינהלת הליגה החורגת באופן בוטה ממסקנות ועדת שרעבי שחותרות לצמצום הפעילות הספורטיבית בשבת", טען סמוטריץ' "לצערי, עולם כמנהגו נוהג ונראה שמינהלת הליגה לא מזלזלת רק ביום השבת אלא גם בשרה האחראית עליו. אבקשך להיכנס במהירות, עוד טרם השבעת הממשלה החדשה, לעובי הקורה ולדאוג לכך שמינהלת הליגה תדחה את המשחקים המתוכננים מיום השבת לאמצע השבוע".

הביקורות מיהרו להגיע. חבר הכנסת יואל רזבוזוב כתב בטוויטר: "לא הבנתי למה שר התחבורה היוצא, בצלאל סמוטריץ' שולח לשרת התחבורה הנכנסת, מירי רגב, מכתב בנושא כדורגל. תתעסקו בפקקים". גם אביגדור ליברמן הגיב לסמוטריץ': "שיחקו כדורגל בשבת לפניך וישחקו גם אחריך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ