אסור להתחבק בחגיגות השערים: ההוראות לחזרת ליגת העל

לקראת חזרת משחקי הליגות המקצועניות בסוף השבוע הבא, פרסמו במינהלת את ההנחיות שהועברו לקבוצות. "על כולנו מונחת אחריות גדולה", אמר יו"ר המינהלת

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז כלפון (משמאל). מתרגש לקראת חזרתה של הליגה
ארז כלפון (משמאל). מתרגש לקראת חזרתה של הליגהצילום: סיון פרג'

לקראת חזרת משחקי ליגות העל והלאומית ב-30 במאי, פרסמה היום (חמישי) מינהלת הליגה את הכללים לקיום המשחקים. הכללים, בתוכם ההנחיה לקיום משחקים ללא קהל, גובשו בהתאם להוראות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה ואושרו על ידו.

לפני כל משחק, שחקני הקבוצות, אנשי הצוות והשופטים יעברו בדיקות חום וסטורציה. מי שחומו יהיה מעל 38 מעלות ובדיקת הסטורציה שלו תהיה לא תקינה - יורחק מהאיצטדיון. בנוסף, הקבוצה הביתית תצטרך לחטא את מתחם האיצטדיון וחדרי ההלבשה למעט היציעים. כמו כן נאסר על לחיצות ידיים וחיבוקים וגם טקסי פתיחת משחק לא יתקיימו.

"מהרגע בו ניתן האישור להחזרת פעילות הליגות המקצועניות עבדנו ביחד עם משרד הבריאות", אמר יו"ר המינהלת ארז כלפון, "גיבשנו סט של כללים אשר יאפשרו את קיום המשחקים ללא קהל תחת מגבלות מגיפת הקורונה. כל כולנו מונחת אחריות גדולה". כלפון הסביר כי במינהלת ממשיכים לנסות ולאפשר החזרת קהל: "אנו ממשיכים במאמצים מול משרד הבריאות על מנת לאפשר מתווה של החזרת קהל למשחקי הכדורגל, תוך שמירה על בטיחות השחקנים הצוותים המקצועיים והאוהדים. כולנו מחכים ומתרגשים לקראת חידוש המשחקים בסוף השבוע הבא".

בין ההנחיות הנוספות שפורסמו: על קבוצה יהיה להגדיר "ממונה קורונה" שיהיה אחראי על יישום ההנחיות. כל אדם שייכנס לתחומי האצטדיון יעבור בדיקת חום ולא תותר כניסתו אם חומו יהיה מעל 38 מעלות. על השוהים בתחומי האיצטדיון יהיה לעטות מסיכה ולשמור על כללי הריחוק, למעט שחקנים וצוות מקצועי. ספסלי הקבוצות יעברו התאמות על מנת לאפשר שמירת מרחק בין השחקנים המחליפים והצוות המקצועי. המשמעות היא שבחלק מהאיצטדיונים חלק מהשחקנים המחליפים או הצוות המקצועי ייאלץ לשבת ביציע הקרוב לספסל או במקום אחר רלוונטי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ