איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

מינהלת הליגות לכדורגל וארגון השחקנים הודיעו היום (שלישי) כי הם מאמצים את מתווה פיפ"א למשבר הקורונה, במסגרתו יוארכו חוזים של שחקנים עד לתום העונה המתחדשת. המתווה אשר אושר נערך בתיאום עם ארגון השחקנים העולמי FIFPRO, ארגון המועדונים הגדולים (ECA) ופורום הליגות העולמי (WLF).  

בבסיסו של המתווה ראיית החוזים כמוארכים באופן אוטומטי עד לסיום עונת המשחקים 2019/20. בנוסף, הצדדים יצאו בקריאה לכל הגופים המעורבים לפעול להתאמת המציאות הספורטיבית, המשפטית והכלכלית אשר נכפתה על ענף הכדורגל עקב משבר הקורונה. כחלק מכך, המינהלת וארגון השחקנים יעודדו הגעה להבנות בין מועדונים לשחקנים במקרים של אי הסכמה, כאשר המטרה היא למנוע פגיעה לא הוגנת בזכויות הבסיס של השחקנים.

 "זמנים מיוחדים מצריכים פתרונות מיוחדים", אמר יו"ר המינהלת ארז כלפון, "כפי שפעלנו להשבת משחקי הכדורגל במהרה כך אני מאמין שהמועדונים והשחקנים ידעו ליישב את הסוגיות שבאו לפתחם בהסכמה וברוח טובה. אני מבקש לציין את הראיה העניינית והמקצועית של מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף".

גם מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף היה מרוצה מההבנות שהושגו: 
"אני שמח על המשך שיתוף הפעולה המוצלח עם המינהלת לטובת הכדורגל הישראלי. אני שמח שהושגו הבנות הוגנות וראויות ברוב המקרים ומחובתנו לוודא שרצונם הטוב של השחקנים לא ינוצל לרעה ושזכויותיהם לא ירמסו היכן שהבנות כאלו טרם הושגו. ברור כי הדבר הנכון והראוי הוא הגעה להבנות הדדיות וארגון השחקנים ימשיך לסייע בכך ככל שידרש." 

גם בהתאחדות לכדורגל אישרו היום תוכניות להתמודדות עם הקורונה. בישיבת הנהלת ההתאחדות נקבע כי ניתן יהיה לבצע חמישה חילופים במשחקי הליגה. בגביע המדינה, במידה שתהיה הארכה ניתן יהיה לבצע חילוף נוסף. מספר השחקנים הרשומים בטופס המשחק יעלה מ-18 ל-20. 

כמו כן הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה את בקשת מנהלת הליגות לפיה קבוצות יוכלו להחליף מגרש ביתי עד לסיום עונה 2019/20 באישור ועדת ליגה וגביע ובתנאי שיעמוד בכל הקריטריונים שקבעה בנושא מנהלת הליגות.

ההתאחדות גם קבעה כי גמר גביע המדינה צפוי להתקיים ב-13 ביולי באיצטדיון בלומפילד, בתקווה שעד אז תתאפשר כניסה גם לאוהדים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ