הסכנה חלפה, בינתיים: בדיקת הקורונה של שחקן הפועל באר שבע חזרה שלילית

אחרי חששות וספקולציות, תוצאת הבדיקה של ניב זריהן חזרה שלילית. יו"ר מינהלת הליגות ארז כלפון ל"ספורט הארץ": "לא ניתן לאף אחד לסכן את המתווה שהגענו אליו"

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניב זריהן. "בכל מקרה הליגה תתקיים כרגיל", אומר כלפון
ניב זריהן. "בכל מקרה הליגה תתקיים כרגיל", אומר כלפוןצילום: ניר קידר

תוצאות בדיקתו של שחקן הפועל באר שבע ניב זריהן חזרו שליליות, כך הודיעו היום (רביעי) במועדון. השחקן הגיע אמש לאימון כשהוא סובל מחום ונשלח לביתו, שם בוצעה לו בדיקה לגילוי נגיף הקורונה. ההמתנה לתשובה יצרה לא מעט חששות באשר לחידוש המשחקים בשבת, אך כעת יוכלו בליגת העל לנשום לרווחה.

"אני שמח שתוצאת הבדיקה של ניב זריהן יצאה שלילית", אמר ל"ספורט הארץ" יו"ר מינהלת הליגות ארז כלפון לאחר קבלת ההודעה המרגיעה, "אך אני מבהיר שוב את חשיבות השמירה על כללי הבידוד. הליגות תתקיימנה כרגיל בסוף השבוע, עם כל המשחקים, ואנחנו מחכים בהתרגשות גדולה לפתיחתה. על כל השחקנים לשמור על מתווה הבידוד כדי לא לקחת סיכונים מיותרים. אם חלילה וחס יתברר כי שחקן הפר את ההנחיות, ננקוט בסנקציות נגדו ונגד קבוצתו".

כלפון. "על פי משרד הבריאות בדיקה יכולה לצאת יום חיובי ויום אחר שלילי"צילום: דניאל בר און

כלפון התייחס לשאלה מה יקרה במידה שבעתיד שחקן יתגלה כחולה בקורונה. "נצטרך לקבל החלטות עם משרד הבריאות מה עושים. גם אם חלילה וחס יגידו לנו לבודד קבוצה מסוימת או כמה שחקנים מתוכה, נמשיך את הליגות, כי חילקנו את הליגה לארבעה חלקים - בית עליון ותחתון בליגת העל, ואותו הדבר בלאומית". כשנשאל מה יעלה בגורל קבוצות ששיחקו או ישחקו מול קבוצה בה יש שחקן חולה, ענה כלפון: "בסוף אלו החלטות של משרד הבריאות. אנחנו מתכננים את חידוש הליגות כרגיל". 

כרגע אין כוונה להעביר שחקנים נוספים בדיקות לזיהוי קורונה. "גם משרד הבריאות הישראלי לא נותן לבדיקות הקורונה יותר מדי חשיבות", הוא הסביר, "כרגע צריך רק לשמור על ההנחיות שנתנו, ואנחנו מצפים מכל השחקנים לשמור עליהן. גם משרד הבריאות אומר שאם ישמרו על ההנחיות, הסיכוי שמישהו יחלה בקורונה הוא אפסי. אני קורא לכולם לשמור על ההוראות - אנחנו רואים חשיבות גדולה להיענות להוראות האלה ולשמור על מתווה בידוד, כי לא ניתן לאף אחד לסכן את המתווה שהגענו אליו בכוחות רבים, והוא חידוש הליגות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ