המינהלת קנסה את מכבי תל אביב ב-20 אלף ש"ח על החגיגות עם אוהדיה

מינהלת הליגות החליטה לקנוס את הקבוצה לאחר ששחקניה חגגו עם האוהדים. הסכום יועבר כתרומה למוסד רפואי. שר התרבות והספורט חילי טרופר גינה התגודדויות אוהדי מכבי והפועל תל אביב. "מקרים אלו פוגעים בסיכוי שמהלך החזרה למגרשים יצליח", כתב

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוהדי מכבי תל אביב מחוץ לאיצטדיון בלומפילד, אתמול. מסכנים את החזרה למגרשים
אוהדי מכבי תל אביב מחוץ לאיצטדיון בלומפילד, אתמול. מסכנים את החזרה למגרשיםצילום: ניר קידר

פריצת אוהדי מכבי תל אביב אמש (רביעי) לפני משחק הניצחון 0:2 על מכבי חיפה, והחגיגות עמם סביב האיצטדיון בסיום, הובילה לתגובה חריפה מצד מינהלת ליגת העל, שהחליטה לקנוס את המועדון בסך 20 אלף ש"ח.

"במסגרת האירוע בו שחקני המועדון ראו לנכון לחגוג עם אוהדי הקבוצה שהתקהלו באופן המסכן את הציבור ונוגד הנחיות משרד הבריאות", כתב יו"ר המינהלת ארז כלפון למנכ"ל מכבי תל אביב שרון תמם, "הדבר אירע חרף דרישתנו המפורשת אותה שבנו והדגשנו לפני המשחק להימנע מכך". כלפון הדגיש כי התנהגות זו פוגעת בסיכויי החזרת הקהל למגרשים עליו היא עמלה כבר תקופה ארוכה, ופוגעת בענף כולו. את המכתב סיכם כלפון בכך שהמינהלת תקזז סך של 20,000 ש"ח מהתשלום הבא המגיע למכבי תל אביב, סכום שיועבר למוסד רפואי המטפל בחולי קורונה.

זה היה האירוע השני תוך יומיים של התגודדות קהל סביב איצטדיון, כאשר יום לפני כן אוהדי הפועל תל אביב עשו זאת לאחר משחק הניצחון מול בית"ר ירושלים. שר התרבות והספורט חילי טרופר, גינה את התנהגות האוהדים והסביר כי היא עלולה לפגוע בהחזרת הקהל למגרשים. "התקהלות האוהדים מחוץ למגרשי הכדורגל היא הפרה חמורה של ההנחיות ועלולה לסכן את חייהם של רבים", כתב טרופר בהודעתו, "אנחנו פועלים עם משרד הבריאות כדי לבחון אפשרות להשבת הקהל בהמשך, בצורה מסודרת ובהתאם להנחיות. מקרים אלו של התקהלות מחוץ למגרשים פוגעים בסיכוי שמהלך החזרה למגרשים יצליח. אני יודע עד כמה האוהדים רוצים לחזור למגרשים ומבין לליבם, אבל ידעו אותם אוהדים כי במעשיהם הם מסכנים חיים ומקטינים את הסיכוי כי הקהל ישוב למגרשים".

אירוע נוסף שזכה לביקורת התרחש בסיום משחקה של מכבי תל אביב, כאשר מספר שחקני הקבוצה שרו עם האוהדים מחוץ לאיצטדיון "מכבי חיפה חיזבאללה". בערוץ הספורט פורסם כי בהתאחדות מתכוונים להעמיד לדין את הקבוצה והשחקנים שנצפו שרים - עומר אצילי ודור מיכה. גורמים במכבי חיפה הגיבו על כך ואמרו: "להשוות מועדון כדורגל לארגון טרור זה אירוע חמור הראוי לגינוי גורף. הגיעה העת שההתאחדות תטפל בכך באופן הולם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ