במשרד הבריאות מזהירים: ההתפרצות החוזרת מסכנת את המשך עונת הכדורגל

בפגישה שהתקיימה בין יו"ר מינהלת הליגות והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הבהיר פרופסור גרוטו כי האירועים שהתרחשו השבוע בבלומפילד מהווים הפרה של המתווה שאושר. כלפון: "לא נקבל כל הפרה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' גרוטו (מימין). חילק כרטיס צהוב למינהלת הליגות
פרופ' גרוטו (מימין). חילק כרטיס צהוב למינהלת הליגותצילום: אמיל סלמן

יו"ר מינהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, שוחח היום (שישי) עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו. השניים דיברו על המשך קיום עונת הכדורגל לאור ההפרות במשחקים שנערכו בשבוע האחרון באיצטדיון בלומפילד. בשיחה הדגיש גרוטו כי התגודדות קהל מחוץ למגרשים מגבירה את סיכויי ההדבקה.

גרוטו אף ציין כי התנהגות השחקנים - שיצאו בסיום המשחקים לקהל וחלקם אף בא במגע עם גורמים שאינם חלק מצוות הקבוצה - מהווה הפרה חמורה של המתווה שאושר על ידי משרד הבריאות. לטענתו של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, עליית התחלואה בימים האחרונים והחשש מהתפרצות חוזרת של נגיף הקורונה, מסכנת את המשך עונת המשחקים.

"אני חוזר ומבהיר כי לא נקבל כל הפרה שתיגרם על ידי קבוצות ושחקנים", אמר כלפון בהודעה, "למען הסר ספק, כל הפרה נוספת תוביל לסנקציות חריפות יותר מאלו שכבר ניתנו, לרבות סנקציות שיופעלו ישירות כנגד שחקנים ובעלי תפקידים שיפרו את ההנחיות. לא אאפשר לאף אחד לסכן את פרנסתם של עשרות אלפי משפחות המתפרנסות מעבודה סביב ענף הכדורגל.

"אני פונה ומבקש מהאוהדים, אנא שמרו על בריאותכם והמנעו מהתגודדות מיותרת שמסכנת את בריאותכם ובריאות משפחתכם. אנא דעו, כי בתרחיש של הידבקות כתוצאה מהתגודדות מחוץ לאיצטדיונים, עתיד הכדורגל שאתם כל כך אוהבים עשוי להיות בסכנה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ