הפועל תל אביב טוענת כי בחצי הגמר היה קהל ודורשת: העמידו את ההתאחדות לדין

אחרי שהועמדה לדין על ידי ההתאחדות עקב נוכחות קהל במשחק מול בית"ר ירושלים בליגה, דורשת הפועל תל אביב כי ההתאחדות תעמוד לדין מכיוון שהיא היתה מארגנת המשחק אמש, בו נכח קהל. "אנו מקווים שבגלל המחדל הזה הליגה לא תיפסק", כתבו

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קהל שנכח במשחק, אמש. בהפועל טוענים כי התפוסה היתה מעל הוראות הבריאות
קהל שנכח במשחק, אמש. בהפועל טוענים כי התפוסה היתה מעל הוראות הבריאותצילום: ניר קידר

אחרי משחק ההפסד בחצי גמר גביע המדינה למכבי פתח תקוה אתמול (שלישי), בהפועל תל אביב שלחו מכתב למנכ"ל ההתאחדות, רותם קמר, בדרישה לבדוק האם התאפשרה כניסה של אנשים מעבר לכמות המותרת במשחק חצי הגמר. המכתב נשלח גם ליו"ר ההתאחדות, אורן חסון.

"ברצוננו להסב את תשומת לבך למחדלים שהתרחשו אמש (שלישי) במשחק בין הפועל תל אביב למכבי פתח תקווה, שנערך באצטדיון בנתניה והיה תחת ניהולה ופיקוחה של ההתאחדות לכדורגל" נכתב במכתב, "מספר ימים לפני המשחק התבקשנו (כמו בכל משחק בתקופת הקורונה) להעביר רשימות מצומצמות של בעלי תפקידים שיורשו להיכנס לתחומי האצטדיון, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות, בהן אפשרות לרשום עד 10 חברי הנהלה בלבד אשר יורשו להיכנס ליציע היהלום באצטדיון. למרות זאת, ביציע נכחו הרבה יותר אנשים מהכמות המותרת, רובם כמובן אוהדי מכבי פתח תקוה".

לטענת הפועל תל אביב, משמעות הדבר היא כי למעשה היתה נוכחות של קהל במשחק ללא קהל. "אנו דורשים לבדוק מי אישר זאת, ההחלטה נוגדת את ההנחיות והמתווה שאושר ע"י משרד הבריאות". בהפועל טוענים כי הם עומדים לדין בגין המשחק בבלומפילד מול בית"ר ירושלים, בו נטען ע"י המשקיף כי הותרה כניסתם של כמות אנשים הנוגדת את התקנון, והאחריות המלאה הוטלה על המועדון.

כעת מבקשים בהפועל תל אביב כי האחריות תחול גם על ההתאחדות, כמארגנת המשחק: "האם במקרה של מחדל לכאורה במשחקי הגביע, בית הדין של ההתאחדות לכדורגל ישכיל להעמיד לדין גם את ההתאחדות לכדורגל?". במועדון מבקשים לקבל את ממצאי הבדיקה וסיכמו: "אנו מקווים שבגלל המחדל הזה הליגה לא תיפסק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ