שני הכדורגלנים החשודים בבעילה אסורה בהסכמה הם דור מיכה ועומר אצילי

שני שחקני מכבי תל אביב בחרו שלא לערער על ההחלטה לפרסם את שמם, על רקע קביעת ביהמ"ש המחוזי כי "הסיכוי שהתיק ייגנז הוא משמעותי". דור מיכה ועומר אצילי מסרו כי בחרו "לא להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום ולהביט לאמת בלבן של העיניים"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלמעלה: דור מיכה ועומר אצילי, בינואר
מלמעלה: דור מיכה ועומר אצילי, בינוארצילום: ניר קידר

שני כדורגלני מכבי תל אביב החשודים בבעילה אסורה בהסכמה של שתי נערות בנות 15 הם דור מיכה ועומר אצילי. אתמול התיר בית המשפט המחוזי מרכז בלוד לפרסם את שמותיהם, בעקבות ערעור "הארץ", והיום הודיעו עורכי דינם של השניים כי לא יערערו על ההחלטה. הערעור של "הארץ" הוגש על ידי עו"ד תמיר גליק וירון חנין ממשרד ליבליך-מוזר על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון, שדחה את הבקשה לפרסם את שמות השחקנים.

אתמול כתב בפסיקתו השופט עידו דרויאן-גמליאל כי על בסיס הראיות שהובאו בפניו, "הסיכוי שהתיק ייגנז הוא משמעותי", אך הוסיף כי גם אם לא יוגש נגד השניים כתב אישום, "יעמוד במלוא תוקפו עניינו של הציבור בזהותם". לדבריו, "חשיבותו של הפרסם נלמדת, בין היתר, מהדיון הציבורי הער בפרשה, שאינו כל-כולו רכילותי, אלא עוסק בהיבטים מהותיים שחורגים מעבר לאירועי הפרשה".

בבקשתם לבטל את עיכוב הביצוע שניתן להחלטת המחוזי, כתבו עורכי דינם של השניים עדי כרמלי וינון היימן כי מיכה ואצילי "לא עומדים עוד על בקשתם לאיסור פרסום שמותיהם לאור הנזק החמור שנגרם להם ולאור העובדה כי שמותיהם פורסמו זה מכבר, ובהינתן ההחלטה על טיב הראיות ובהמשך ישיר אליה, שתיק החקירה עתיד להיסגר, מכאן שפרסום שמותיהם יש ויוכל דווקא למזער את הנזק אשר נגרם להם". בניגוד לעמדתם הראשונית, כרמלי והיימן העדיפו שלא להיאבק על אי פרסום שמות השחקנים בבית המשפט העליון.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים אליפות, בחודש עבר. "ראוי להסיר את ענן החשד הרובץ על כל שחקני הקבוצה", כתב השופטצילום: ניר קידר

סוכנם של מיכה ואצילי, רונן קצב, מסר בשמם: "צו איסור הפרסום היה הכרחי לתקופת החקירות, אבל עם תום הפרק הזה, בגלל הנזק התדמיתי האדיר שנוצר ויכול אף לגדול עם פרסום השמות, החליטו דור מיכה ועומר אצילי לחשוף את שמותיהם בידיעה ברורה שלא נפל פגם פלילי בהתנהלותם. הנזק הכולל שנוצר להם הוא עצום, אבל דור ועומר בוחרים לא להסתתר מאחורי צוי איסור פרסום ולהביט לאמת בלבן של העיניים ולהתמודד עם ההשלכות של הפרסום. השניים שמחים באליפות שבה היה להם חלק נכבד ומחכים לחזור לשגרה עם חבריהם לקראת פתיחת העונה הבאה. אנו מאחלים לכולם בריאות טובה וחוסן נפשי וכלכלי בתקופה לא פשוטה שאנו עוברים בתקווה לעתיד טוב יותר במהרה".

השופט דרויאן-גמליאל הוסיף כי כי "אין בפרסום השמות נזק חריג, הפגיעה המקצועית של שני המשיבים כבר נגרמה עם השעייתם ללא קשר לפרסום שמותיהם". הוא הוסיף כי "לפרסום ולתהילה ולידוענות נלווים יתרונות רבים, אך החשיפה הציבורית איננה בהכרח לרצונו ולטובתו של הנהנה". עוד כתב השופט כי "שמותיהם כבר נודעו ופורסמו, באופן ישיר ברשתות החברתיות ובאופן מוסווה-בקושי בערוצי התקשורת הממוסדת. בשפה ישירה: כולם יודעים". על כן פסק כי "אם אכן יש מי שאינו יודע, ואפילו מדובר בקהל גדול ורב, ראוי להסיר את ענן החשד הרובץ עתה על כל שחקני הקבוצה ללא אבחנה".

בקשת "הארץ" לפרסום שמותיהם של השניים הוגשה לאור פומביות הדיון והאינטרס הציבורי, ולאור חומרת החשדות נגדם. שמותיהם נאסרו עד כה לפרסום בעקבות בקשה חריגה שהגישה המשטרה, זאת על אף שהשניים הוצאו לחופשה מקבוצת הכדורגל מכבי תל אביב. הם הודו בחקירתם כי קיימו יחסי מין עם הנערות, אך עמדו על כך שהציגו עצמן כבנות 17 - מעל לגיל ההסכמה בחוק. השניים נחקרו גם בחשד שהגישו משקאות אלכוהוליים לנערות.

מקורבים למיכה ולאצילי אמרו כי הם פגשו את הנערות בבאר שבע, במסיבת יום הולדת של כדורגלן אחר מליגת העל, שם החליפו מספרי טלפון. לדבריהם, כשבוע לאחר המסיבה הקטינות יצרו קשר עם השחקנים והגיעו לביתו של אחד מהם בתל אביב, שם קיימו יחסי מין. במסגרת החקירה העידו במשטרה שלושה שחקני כדורגל נוספים, בהם אחד ממכבי תל אביב.

בשבוע שעבר השלימה המשטרה את החקירה והעבירה את התיק לפרקליטות. בשלב זה נראה כי הסיכוי שיוגש נגד השחקנים כתב אישום בגין בעילת הקטינות נמוך, אולם ייתכן שיוחלט שיש די ראיות להעמדתם לדין בגין הגשת משקאות אלכוהוליים לנערות. אפשרות אחרת היא שהתיק יוחזר למשטרה כדי שתבחן הגעה להסדר מותנה עם השניים, שלפיו אם יעמדו בתנאים שתקבע המשטרה - התיק נגדם ייסגר ולא יוגש נגדם כתב אישום.

אצילי בן ה-27 הצטרף למכבי תל אביב ב-2017 אחרי עונה בליגה הספרדית. הוא חתם ל-4 שנים במדי מכבי תל אביב כשבעונה שעברה היה בורג משמעותי בזכיית הקבוצה באליפות תחת ולדימיר איביץ' עם 11 שערי ליגה. העונה כבש אצילי שמונה שערים ובישל תשעה. מיכה בן ה-28 גדל במחלקת הנוער של הצהובים וערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת ב-2011. הוא לקח חלק משמעותי בזכיית הקבוצה ב-6 אליפויות ב-9 השנים האחרונות. העונה חלה ירידה ביכולתו של הקשר, הוא כבש שלושה שערים ובישל שניים בלבד. 

עם זכיית הקבוצה באליפות, שחקן הקבוצה איתי שכטר הקדיש את האליפות למיכה ואצילי. "האליפות הזאת שייכת לשני שחקנים סופר חשובים בקבוצה הזאת", אמר החלוץ, "אני מוסר להם חיבוקים ונשיקות, אני אוהב אותם ואני מקווה שהם יחזרו אלינו כמה שיותר מהר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ