ספורט הארץ

משחק ההפסד אמש (שני) של עירוני ראשון לציון למכבי פתח תקוה בליגה הלאומית, לא רק חיבל בסיכויי העלייה של הכתומים לליגת העל, אלא יוביל לכך שבעלי הקבוצה יעמוד לדין וצפוי לספוג עונש חמור. תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף קיבל היום את דו"ח השיפוט והחליט להעמיד את עמוס לוזון לדין.

על פי דו"ח השופט החריף של השופט זיו אדלר, לוזון, בעלי ראשון לציון, קילל ואיים עליו ועל עוזריו. על פי הדו"ח, העימות החל כבר בדקה הראשונה כאשר לוזון סירב לצאת מתחומי המגרש, למרות שלא היה רשום בטופס המשחק. כעבור 20 דקות הוא גם התפרץ לתחומי המגרש בטענה שנפסל לקבוצתו שער חוקי וקרא לעבר צוות השיפוט "אתם בושה וחרפה".

למרות פניות השופט לעברו שעליו לעזוב את תחומי המגרש, בחר לוזון לשבת באזור ספסל השחקנים ומאן לזוז. כעבור 20 דקות נוספות הוא קרא לעבר אדלר: "מה אתה שורק? בן של זונה. חבורה של אפסים". במחצית השנייה הקללות והאיומים לעבר צוות השיפוט הסלימו.

"אתה הקוון הכי חלש בארץ, אין גרוע ממך. אתה בן זונה גדול", קרא לוזון לעבר הקוון בדקה ה-72. קריאות שחזרו על עצמן גם כלפי השופט והקוון כעבור רבע שעה. אחרי שעמרי לוזון, שחקן ראשון לציון ובנו של לוזון הורחק בדקה ה-93, עמוס לוזון שוב התפרץ למגרש. "שופט רביעי תרשום בן זונה. אני אזיין אותך. אתה שוטר בן זונה. אתה חלש. אני מבטיח לך שאתה גמור".

גם בזמן ירידת השחקנים לחדרי ההלבשה, לוזון לא נרגע. הוא עמד בסמוך לצוות השיפוט ולעוזר השופט וקרא לעברו, תוך שהוא מחווה בידו את הספרה אפס: "אני אגמור לך את הקריירה, אתה חלש, אתה בדיחה, אני אגמור אותך. אתה לא תראה דשא יותר, תזכור מה שאמרתי". 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ