בית"ר ירושלים דרשה מעמותת ימין להוריד את סמלה מקמפיין נגד מדינה פלסטינית

בתגובה לקמפיין של עמותת "רגבים" נגד תוכנית הסיפוח, ראשי המועדון דרשו את הסרת הסמל. לדברי אנשי העמותה, שמסרבים להיענות לדרישה, בבית"ר טענו כי השימוש בו מרמז על הזדהות המועדון עם ערכי "רגבים"

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המודעה עם סמלה של בית"ר ירושלים
המודעה עם סמלה של בית"ר ירושליםצילום: עמותת רגבים

בית"ר ירושלים דרשה היום (שלישי) מעמותת הימין "רגבים" להסיר את סמל המועדון מקמפיין העמותה נגד "עסקת המאה", בה כלולה הבעת נכונות ישראלית להקמת מדינה פלסטינית. ברגבים דחו את הדרישה וטענו: "הכל כחוק ובמסגרת חופשי הביטוי. אם מפריע לכם שהוצגתם באור חיובי אפשר להעביר אתכם לצד השמאלי".

השימוש בסמלה של בית"ר ירושלים נעשה במסגרת קמפיין "ההיסטוריה תשפוט", בו הציבה העמותה שני סמלים שמזוהים עם מחנות הימין והשמאל ואת דמותו של ראש הממשלה נתניהו, שנאלץ להכריע לאיזה מחנה הוא משתייך. בצדה השמאל של המודעה בה הופיע סמלה של בית"ר, הוצב סמל המועדון הפועל תל אביב. בנוסף מוצגות דמויותיהם של יוני נתניהו מול דן חלוץ, דוד בן גוריון מול אריק שרון וכן גאולה כהן מול שולמית אלוני.

משה חוגג, בעלי בית"ר ירושליםצילום: ניר קידר

ראשי בית"ר ירושלים טענו, כך על פי אנשי רגבים, כי הפרסום רומז שבית"ר תומכת בעקרונות עמותת רגבים בעוד שעל המועדון חלות הוראות תקנון האוסרות מעורבות בנושאים פוליטיים. לטענת רגבים, השימוש נעשה בסמל לא עדכני שנקנה כחוק דרך מאגר תמונות רשת אשר קיבל אישור מהמועדון למכור את השימוש בסמל ללא אזהרת שימוש.

מבית"ר ירושלים לא אישרו את התקשורת בין הצדדים, אך הבהירו: "כמדיניות מוצהרת וידועה - מועדון בית"ר ירושלים, ככלל, לא מאפשר שימוש שלא באישור בסימנים הרשומים שלו והכנסת המותג לשיח פוליטי, ובפרט ללא ידיעה ועדכון מראש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ