בעקבות פרשת הקטינות: שחקני ליגת העל יעברו הדרכות בנושא מגדר ומיניות

מינהלת הליגות בכדורגל הודיעה כי שחקני ליגת העל והליגה הלאומית יעברו הדרכות בנוגע לאתיקה, יחסים בין המינים ושוויון מגדרי, לקראת עונת המשחקים הבאה. "לצערנו די במקרים בודדים כדי להטיל צל כבד על הענף", אמר יו"ר המינהלת, ארז כלפון

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ימ"ר רמלה, שם נחקרת פרשת הקטינות
ימ"ר רמלה, שם נחקרת פרשת הקטינותצילום: מוטי מילרוד

הפרשה במסגרתה חשודים שני שחקני מכבי תל אביב בבעילה אסורה של שתי נערות קטינות מתחילה לתת את אותותיה על ליגת העל: מינהלת הליגות הודיעה כי כל שחקני ליגת העל והליגה הלאומית יעברו לקראת תחילת העונה הבאה הדרכות בנושא אתיקה ומוסר, בדגש על "יחסים בין המינים ושוויון מגדרי".

היוזמה הוצגה היום בפני דירקטוריון המינהלת, בישיבה בה השתתפו מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה, אווה מדז'יובוז', ומנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, אורית סוליציאנו. בתום הישיבה הודיע הדירקטריון כי הוא מאמץ את התוכנית לקראת עונת 2020/21.

"הכדורגל הישראלי, השחקנים והקבוצות מהווים דוגמה ומופת בכל הקשור לעשייה חברתית, תרומה לקהילה וחינוך לערכים, אך לצערנו די במקרים בודדים בכדי להטיל צל כבד על כל הענף", אמר יו"ר מינהלת הליגות, ארז כחלון, בהתייחס לפרשת הקטינות, "הדרכות חינוכיות יוכלו לסייע בידי הקבוצות והשחקנים לקבל החלטות נכונות יותר ולשמור על תדמית הענף והעוסקים בו".

אוה מדז'יבוז, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה, הוסיפה: "שחקני כדורגל מקצוענים מהווים מודל לחיקוי ולהערצה בקרב ילדים ונוער כמו גם מבוגרות ומבוגרים. גם אני, כילדה, נשאתי עיניים בהערצה אל אלי אוחנה, לא רק כשחקן כדורגל מצוין אלא גם כמודל לחיקוי. היוזמה והרצון של מנהלת הליגות לכדורגל לחדד, להדגיש וגם ללמד סוגיות מוסריות וערכיות בקרב השחקנים המקצוענים מעידה על תפיסת עולם ערכית חשובה. יש מקום לפעילות כזו ויש חשיבות גדולה לאמירה ברורה מצד מודלים לחיקוי כיצד נכון להתנהל ולהתנהג גם מחוץ למגרש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ