הותרו לפרסום שמות שחקני מכבי ת"א החשודים בבעילת קטינות, אך הפרסום עוכב

השופט קיבל את הערעור שהגיש "הארץ", אך התחשב בבקשת הסנגורים לעכב את פרסום השמות ליום שלישי כדי לאפשר להם להגיש בקשת רשות ערעור לעליון. בפסיקתו כתב כי "לתהילה יתרונות רבים, אך החשיפה הציבורית אינה בהכרח לרצונו ולטובתו של הנהנה"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכבי תל אביב
צילום: ניר קידר

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד קיבל היום (ראשון) את הערעור שהגיש "הארץ" בדרישה לפרסם את שמות שני כדורגלני מכבי תל אביב החשודים בבעילה אסורה בהסכמה של שתי נערות בנות 15. שופט בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, עידו דרויאן-גמליאל, קיבל את בקשתם של סנגורי החשודים לעכב את פרסום השמות ליום שלישי, כדי לאפשר להם להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון. הערעור של "הארץ" הוגש על ידי עו"ד תמיר גליק וירון חנין  ממשרד ליבליך-מוזר על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון, שדחה את הבקשה לפרסם את שמות השחקנים.

השופט כתב בפסיקתו כי על בסיס הראיות שהובאו בפניו, "הסיכוי שהתיק ייגנז הוא משמעותי", אך הוסיף כי גם אם לא יוגש נגד השניים כתב אישום, "יעמוד במלוא תוקפו עניינו של הציבור בזהותם". לדבריו, "חשיבותו של הפרסם נלמדת, בין היתר, מהדיון הציבורי הער בפרשה, שאינו כל-כולו רכילותי, אלא עוסק בהיבטים מהותיים שחורגים מעבר לאירועי הפרשה".

עוד כתב דרויאן-גמליאל כי "אין בפרסום השמות נזק חריג, הפגיעה המקצועית של שני המשיבים כבר נגרמה עם השעייתם ללא קשר לפרסום שמותיהם". הוא הוסיף כי "לפרסום ולתהילה ולידוענות נלווים יתרונות רבים, אך החשיפה הציבורית איננה בהכרח לרצונו ולטובתו של הנהנה". עוד כתב השופט כי "שמותיהם כבר נודעו ופורסמו, באופן ישיר ברשתות החברתיות ובאופן מוסווה-בקושי בערוצי התקשורת הממוסדת. בשפה ישירה: כולם יודעים". על כן פסק כי "אם אכן יש מי שאינו יודע, ואפילו מדובר בקהל גדול ורב, ראוי להסיר את ענן החשד הרובץ עתה על כל שחקני הקבוצה ללא אבחנה".

בקשת "הארץ" לפרסום שמותיהם של השניים הוגשה לאור פומביות הדיון והאינטרס הציבורי, ולאור חומרת החשדות נגדם. שמותיהם נאסרו עד כה לפרסום בעקבות בקשה חריגה שהגישה המשטרה, זאת על אף שהשניים הוצאו לחופשה מקבוצת הכדורגל מכבי תל אביב. הם הודו בחקירתם כי קיימו יחסי מין עם הנערות, אך עמדו על כך שהציגו עצמן כבנות 17 - מעל לגיל ההסכמה בחוק. השניים נחקרו גם בחשד שהגישו משקאות אלכוהוליים לנערות.

מקורבים לשחקנים אמרו כי הם פגשו את הנערות בבאר שבע, במסיבת יום הולדת של כדורגלן אחר מליגת העל, שם החליפו מספרי טלפון. לדבריהם, כשבוע לאחר המסיבה הקטינות יצרו קשר עם השחקנים והגיעו לביתו של אחד מהם בתל אביב, שם קיימו יחסי מין. במסגרת החקירה העידו במשטרה שלושה שחקני כדורגל נוספים, בהם אחד ממכבי תל אביב.

בשבוע שעבר השלימה המשטרה את החקירה והעבירה את התיק לפרקליטות. בשלב זה נראה כי הסיכוי שיוגש נגד השחקנים כתב אישום בגין בעילת הקטינות נמוך, אולם ייתכן שיוחלט שיש די ראיות להעמדתם לדין בגין הגשת משקאות אלכוהוליים לנערות. אפשרות אחרת היא שהתיק יוחזר למשטרה כדי שתבחן הגעה להסדר מותנה עם השניים, שלפיו אם יעמדו בתנאים שתקבע המשטרה - התיק נגדם ייסגר ולא יוגש נגדם כתב אישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ