לאחר קיצוץ בשכרו ובסמכויותיו: ווילי רוטנשטיינר ימשיך את עבודתו בהתאחדות

המנהל הטכני הגיע לסיכום כי יקצץ בשכרו וימשיך בשלב זה עד לתום שנת 2020, למרות שחוזהו הוארך ב-2019 עד ל-2023. בנוסף, רוטנשטיינר לא יקבע את זהות המאמן הבא בנבחרת הבוגרת

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוטנשטיינר. לא יקבע את זהות המאמן הבא
רוטנשטיינר. לא יקבע את זהות המאמן הבאצילום: ניר קידר

המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל, ווילי רוטנשטיינר, ימשיך בתפקידו, לפחות עד סיום שנת 2020. כך סיכם היום (שני) האוסטרי בפגישה שערך עם יו"ר ההתאחדות אורן חסון, המנכ"ל רתם קמר ויו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ. רוטנשטיינר הסכים להפחית 30% משכרו עד לסיום השנה כאשר בתום התקופה יש לשני הצדדים אפשרות לסיים את החוזה באופן מוסכם. ההסכם עוד זקוק לאישור רשמי של מזכירות ההתאחדות שתתכנס ביום רביעי.

רוטנשטיינר ניהל עם ההתאחדות מו"מ ארוך ומתיש לגבי גובה הקיצוץ בשכרו כאשר בתחילה דרש חסון הפחתה של 50% אך לבסוף כאמור הגיע הצדדים לפשרה, אך כזו שעשויה בכל זאת לסיים את תפקידו תוך חצי שנה, וזאת למרות שרק במארס 2019 הוארך חוזהו בארבע שנים. סמכויותיו של רוטנשטיינר בכל הקשור לנבחרת הבוגרת יקוצצו - הוא צפוי להתרכז בנבחרות הצעירות ובפיתוח מאמנים ושחקנים צעירים, ובניגוד למקרה אנדי הרצוג שהיה איש שלו - הוא לא יקבע את המאמן הבא של נבחרת ישראל ולאור הדרישה ממנו לא יהיה עוד מעורב בהחלטות מקצועיות כפי שהיה תחת הרצוג.

"אני מברך על האפשרות להמשיך בעבודה בה התחלתי לפני שנתיים בתמיכה מלאה לאורך כל הדרך מצד הנהלת ההתאחדות לכדורגל", אמר רוטנשטיינר לאחר הסיכום, "גיבשנו חזון ברור, פעלנו למימושו ונמשיך כך ביתר שאת. לאורך כל המשא ומתן שמרנו על מערכת יחסים טובה וכבוד הדדי, וזה עניין שנקפיד עליו תמיד. אני אוהב את המדינה ואת האנשים וזה כבוד עבורי לעבוד כאן. השחקנים הצעירים, הנבחרות והפלייאוף בחודש אוקטובר חשובים לכולנו ואעשה הכל כדי שנגיע ברמת המוכנות הגבוהה ביותר כדי להגשים את החלום הגדול. אני מלא אופטימיות באשר ליכולת שלי ושל ההתאחדות להוביל את הכדורגל שלנו למקומות טובים יותר, עבודה רבה לפנינו".

גם יו"ר ההתאחדות אורן חסון התייחס לסיכום: "האיכויות המקצועיות של רוטנשטיינר ידועות לכל ומכאן השאיפה למצוא את הדרך בה ההתאחדות והכדורגל שלנו ימשיכו ליהנות מעבודתו", אמר חסון. "על כולנו נכפתה סיטואציה בלתי צפויה בשל התפרצות נגיף הקורונה, שהולידה משבר מקצועי וכלכלי בהיקף חסר תקדים. היה הכרח לקצץ גם בשכר של המנהל הטכני ואני מעריך את הנכונות של רוטנשטיינר לעשות זאת. לאורך כל הדרך שמרנו על יחסים טובים, מתוך רצון ואמונה שאפשר וצריך להמשיך יחד. מההסכם הזה כולנו יוצאים נשכרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ