"פליטת פה איומה": אחרי ההתבטאות הגזענית, אבי מלר שלח סרטון התנצלות. צפו

"ישבתי בעמדת השידור והסתלבטתי על כל העולם ואשתו. זאת כנראה היתה הסתלבטות אחת יותר מדי", אמר אבי מלר לאוהדי קטמון אחרי ההתבטאות הקשה: "לך תבדיל בין כל הצבעוניים הללו", אמר כשהתייחס לשחקנים שחורים בקבוצה בעת משחק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי מלר. התנצל בשיחה מאוחרת
אבי מלר. התנצל בשיחה מאוחרתצילום: אסף עברון

עיתונאי הספורט אבי מלר שלח לאוהדי הפועל קטמון סרטון התנצלות בעקבות התבטאות גזענית שאמר במהלך שידור משחק.

מלר, שמשדר במשך שנים משחקים בערוץ הספורט, שידר את משחק הליגה הלאומית בין קטמון לבית"ר תל אביב/בת ים והתלונן כי אינו מצליח להבדיל שלושה משחקניה השחורים של קטמון - אדיס צ'קול, אביחי וודג'ה ואווקה אשטה - כולם ישראלים ממוצא אתיופי. "לך תבדיל בין כל הצבעוניים הללו", נשמע מלר אומר בשידור כאשר הוא מנסה להבין את זהות מבצע הפעולה במגרש, "גם צ'קול, גם וודג'ה וגם אווקה". 

בסרטון ההתנצלות, פנה מלר לאוהדי קטמון והביע חרטה. "לכל חבריי ועמיתיי היקרים, אוהדי קטמון. אני פונה אליכם כדי להתנצל על העובדה שכשלתי בלשוני", אמר מלר, "לא הייתי ער לכך משום שהמשחק הזה לא משודר בערוץ הספורט, ואני יושב לי שם בעמדת השידור ומסתלבט על כל העולם ואשתו. אבל זאת כנראה היתה הסתלבטות אחת יותר מדי והיא היתה חסרת רגישות. לא נותר לי אלא להביע חרטה והתנצלות. למדתי את הלקח שאני לא יכול לדבר גם לעצמי בצורה כזאת, למרות שברור לכם לחלוטין שלא היתה שם שום כוונה רעה, ו-ודאי שום נטייה גזענית. שגיתי גם בכובש השער, גוני נאור, וצחקתי על עצמי.

בירברתי את עצמי לדעת ונפלתי לתוך המלכודת הזאת", המשיך מלר, "זאת היתה פליטת פה איומה, ואני מבקש סליחה. אני מבקש ללמוד את הלקח ומבקש שתמחלו לי. להתראות בשמחות קטמוניות, כולנו ביחד. תודה".

אדיס צ'קול בן ה-21, שמשחק כקיצוני, נחשב לאחד הכישרונות העולים בקטמון ובעונה האחרונה קיבל דקות ראשונות במדי הקבוצה הבוגרת. העונה הוא רשם שני בישולים וגם כבש שער בכורה במדי הקבוצה.

אווקה אשטה, בן גילו של צ'קול, גדל במועדון מגיל 11. הוא משחק בעמדת הקישור והוא אחד משחקני השדה המרכזיים בקבוצה בשני צדי המגרש. אשטה הוא ממחלצי הכדור המצטיינים של קטמון, ובעונה האחרונה תרם גם בהתקפה עם שלושה שערים ובישול אחד.

הקשר אביחי וודג'ה, בן 23, חתם בקטמון לפני כשנתיים לאחר שהחל את קריירת הבוגרים במכבי יבנה מליגה א' דרום. אחרי שהוביל את יבנה עם שבעה שערים, וודג'ה עדיין לא בא לידי ביטוי בקטמון כשהעונה הוא כבש שער בודד והוסיף בישול למאזנו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ