למרות שקוצצו סמכויותיו, ווילי רוטנשטיינר אומר: "אעבוד באותו האופן"

ווילי רוטנשטיינר, המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל, האריך חוזה והסכים לקצץ בשכרו ובסמכויותיו. "מצאנו פיתרון טוב לכל הצדדים, זה היה לי ברור שאני רוצה לחזור", אמר במסיבת עיתונאים

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וילי רוטנשטיינר
וילי רוטנשטיינר צילום: ניר קידר

אחרי שסיכם עם יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, על הישארותו כמנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל לפחות עד סיום שנת 2020, ערך היום (רביעי) ווילי רוטנשטיינר מסיבת עיתונאים ובה הכריז: "מצאנו פיתרון טוב לכל הצדדים, היה ברור לי שאני רוצה לחזור גם בתקופה הקשה הזו ולתמוך בהתאחדות. הבהרנו הכל לחצי השנה הקרובה ונדון לגבי המשך החוזה בדצמבר, אם זה אפשרי להמשיך בתוכניות שלי ואם ההתאחדות מרוצה מעבודתי".

המאמן נשאל אם הוא מרגיש רצוי אחרי המשא ומתן המתיש, אשר בסיומו נאלץ לקצץ 30% משכרו, והבהיר: "אני לא יודע איך זה נראה בציבור אבל אם תשאל אותי לגבי שיתוף הפעולה עם אנשי ההתאחדות והוועדה המקצועית, אני מרגיש מצוין ועם מוטיבציה גדולה".

לגבי בחירת המאמן הבא של נבחרת ישראל והעובדה כי אין באפשרותו הפעם להביא מאמן זר, אמר רוטנשטיינר: "יש ועדת איתור לבחירת המאמן. נערוך פגישה ונדון בהליך הבחירה, עבורי זה ברור לגמרי שצריך להבהיר מה המטרות שלנו, מה הפילוסופיה שאנחנו רוצים לראות ואז נמצא את הפיתרון הטוב ביותר עבור התפקיד. אהיה בוועדה הזו ואנסה לעזור לה. נערוך ראיונות למועמדים. אישיות היא חלק חשוב בבחירה".

אנדי הרצוג עם ווילי רוטנשטיינר, בתחילת הדרךצילום: ניר קידר

רוטנשטיינר, אשר בתקופת אנדי הרצוג, נהג לשבת ביציע עם אנליסט הנבחרת, להיות בקשר עם הספסל ואף לרדת לחדר ההלבשה ולהעביר הוראות, נשאל על ידי "ספורט הארץ" אם בהסכם החדש שלו עם ההתאחדות הובהר כי הוא לא יהיה מעורב יותר בקבלת ההחלטות בנבחרת הבוגרת. "אני ממשיך בעבודה שלי אותו דבר", הבהיר. "אני תמיד שואל מאמן מה הוא מצפה מהמנהל טכני והתשובה שלו חשובה מאוד. הוא יכול לענות שהוא לא מצפה לשום דבר או שהוא רוצה את הדעה שלי ואפילו שהוא רוצה את הנוכחות שלי בחדר ההלבשה. אשאל את המאמן החדש איך אוכל לעזור לו, אני לא יכול להגיד שלא אהיה נוכח יותר. אני צריך להיות נוכח, להעריך ולנתח מה קורה עם הנבחרת. אם המאמן ירצה יותר, אשמח לעזור לו, לדעתי זה תמיד יכול להועיל".

רוטנשטיינר נפרד גם מבן ארצו אנדי הרצוג: "הוא עשה עבודה נהדרת במשך שנתיים, העפיל לפלייאוף, רשם ניצחון גדול נגד אוסטריה בחיפה והביא לנבחרת גישה של לא לוותר אף פעם ורוח קבוצתית שכולם חשו שהנבחרת משתנה – תמיד נותנת הכל ומנסה לנצח. יהיה לנו סיכוי באוקטובר ובנובמבר להעפיל ליורו 2021. אם מדברים על 1.8 גולים שספגנו למשחק זה יותר מדי, לא היתה יציבות במשחק ההגנה, אבל באופן כללי היה לנו מאמן נהדר ומשבר הקורונה הרס את הנסיבות ולא איפשר לו להגיע למשחקי הפלייאוף. אני מודה לאנדי, היה תענוג לעבוד איתו".

גם אלטשולר ממשיכה בנבחרת 

בית ההשקעות "אלטשולר שחם", נותן החסות הראשי של נבחרות ישראל (הבוגרת והצעירה) וההתאחדות לכדורגל סיכמו על הארכת ההתקשרות בין הצדדים גם בקמפיינים הקרובים של ליגת האומות, מוקדמות מונדיאל 2022 ומוקדמות יורו 2024. שיתוף הפעולה הנדיר בין בית הצדדים יציין עשור ויכלול עד לתום תקופת ההסכם שישה קמפיינים. סכום החסות החדשה נאמד בכשלושה מיליון שקלים בתוספת מענקים בהתאם להצלחת הנבחרות במפעלים השונים.  

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "המשך השותפות עם אלטושלר שחם מרגש הפעם אולי יותר מאשר בכל הפעמים הקודמות, ודאי בהתחשב בנסיבות בהן הדבר נעשה. בתקופה כל כך מאתגרת ברמה העולמית, הלאומית והכלכלית, עם לא מעט סימני שאלה, האמון בנבחרות הלאום ובהתאחדות לכדורגל הוא סימן קריאה ברור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ