איל ברקוביץ' ויתר על אימון הנבחרת ותקף: "אם אני מאמן, הקפטן ישיר את ההמנון"

שחקן העבר הסיר את מועמדותו מאימון הנבחרת בשידור חי בתוכנית הספורט של רדיו תל אביב. "אם רוצים שאאמן אז בלי ועדה", אמר ברקוביץ' בשידור. מאוחר יותר התראיין לחדשות 12 ואמר: "לא ייתכן שכל מי שמועמד לאמן מביא חבר ועושים עליי קומבינה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל ברקוביץ'
אייל ברקוביץ'צילום: ניר קידר

וועדת האיתור למינוי מאמן הנבחרת טרם התכנסה אך היא יכולה למחוק שם אחד מהרשימה. איל ברקוביץ הסיר היום (ראשון) את מועמדותו מתפקיד המאמן אחרי שהודיע שהוא לא יגיע ויעמוד בפני הוועדה. 

"שיעשו ועדה לעצמם, אני לא פראייר, הייתי אצל אורן חסון שלוש פעמים ואני לא מגיע לוועדה של הקומבינות", אמר ברקוביץ בתוכנית הספורט של רדיו תל אביב, "אם רוצים שאאמן את הנבחרת אז בלי ועדה. אצלי אין קומבינות ושיחות מיותרות, או שאני מאמן הנבחרת או שלא".

מאוחר יותר התראיין ברקוביץ' לחדשות 12 והסביר את המהלך בו נקט. "התכונה הכי טובה שהייתה לי בתור שחקן זו ראיית משחק. מה שאני רואה במגרש אף אחד אחר לא רואה. אם במשהו אני יכול להגיד על עצמי שאני הכי טוב, זה הדבר הזה", אמר ברקוביץ', "אני מרגיש מאמן נבחרת כבר חודשיים, אני הולך ברחוב וכולם מאחלים לי בהצלחה, אז תודה לכולם". על מה שגרם לו לוותר על התפקיד אמר קשר העבר: "אני בחוץ. ברגע שיש ועדת איתור, אני בחוץ. לא ייתכן שכל מי שמועמד לאמן מביא חבר ועושים עליי קומבינה, לא מתאים. אני לפני חודשיים נפגשתי עם אורן חסון, דיברנו ונתתי לו את האני מאמין שלי. פתאום אני קורא שיש ועדת איתור עם כל הקומבינטורים. אלי אוחנה מביא את החבר שלו ואלי כהן מביא את החבר שלו וההוא מביא את החבר שלו. זה לא אוחנה, הוא לא הבעיה. אני פשוט לא מעוניין לבוא לוועדת איתור".

כשנשאל האם הוא מונע מאגו ענה ברקוביץ': "מה זה קשור לאגו? זה עניין של קומבינות. מה אתם רוצים לשאול אותי? אתם מכירים אותי. אורן חסון יודע הכול, אם הוא רוצה שירים לי טלפון אני פה. אף אחד לא יבוא. להזמין את אברהם גרנט לוועדת איתור זו לא בדיחה? יושבים שם אנשים שלא אימנו בחיים והם ישאלו את מי שאימן בגמר האלופות?".

ברקוביץ' פירט על תוכניותיו לאימון הנבחרת. "המאמנים כל הזמן אומרים לשחקנים קודם כל ללכת אחורה, אני רוצה קדימה, קדימה, אני רוצה את כולם קדימה. אני רוצה שיהיה את הביטחון, אנחנו שולטים ולא נשלטים", אמר ברקוביץ', "חוץ משלושה או ארבעה משחקים ראשונים של הרצוג, אני לא זוכר דבר כזה. במקרה הכי גרוע נפסיד. אני רוצה שיזכרו אותי כמי שניצח או הפסיד והלך הביתה. לא מעניין אותי תיקו. אברהם גרנט עשה 20 תיקו, מי זוכר את זה?".

"כל הגוטמנים, הקשטנים ואלישע עם כל הניסיון בעולם, מיליון משחקים, לאן הם הגיעו עם הנבחרת? כשהם מגיעים למגרש, הם עושים קקי במכנסיים", המשיך ברקוביץ' בקו התקיף והתייחס גם לתפקיד הקפטן ולביברס נאתכו. "אין בעיה, אני מכבד את מה שביברס מרגיש, אבל הוא לא יכול להיות קפטן. חקוקים לי כמה זיכרונות מהקריירה, אבל הזיכרון שהכי חקוק לי בחיים זה שעמדנו בשורה וראיתי את חיים רביבו ואלון חזן בוכים בהמנון. אם אני מאמן נבחרת, הקפטן ישיר את ההמנון".

ביברס נאתכו. "מכבד את מה שהוא מרגיש אבל הוא לא יכול להיות הקפטן", אמר ברקוביץ'צילום: שרון בוקוב

ברקוביץ רואה עצמו שנים רבות כמועמד לגיטימי לאימון הנבחרת. כבר בפברואר 2010 הוא הכריז על מועמדותו במסיבת עיתונאים במלון הילטון. אחרי סיום עבודתו של אנדי הרצוג האופציה למנות את ברקוביץ' בן ה-48 הפכה ריאלית והוא הוכנס לרשימה של ארבעה מועמדים על ידי יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון. 

ועדת האיתור למאמן נבחרת ישראל כוללת את חסון, אלי אוחנה, אלי כהן וייתכן שגם את שינו זוארץ. היא אמורה להכריע מי יהיה מאמן הנבחרת הבא מבין ארבעה מועמדים: ברקוביץ', יוסי אבוקסיס, ניר קלינגר ואברהם גרנט. כעת הוועדה תצטרך להכריע בין שלושה שמות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ