הנה הכסף: הכדורגל והכדורסל יקבלו רשת בטחון מנזקי הקורונה בגובה 110 מיליון ש"ח

משרד האוצר אישר הקצבה של 75 מיליון שקל לכדורגל מתוך 80 מיליון שקלים שביקשו כרשת בטחון לעונה הבאה, בעוד הכדורסל יקבל 35 מיליון שקל בלבד במקום 60 מיליון שקלים. בנוסף, רשות המסים תוכל לפצות את הענפים עבור העונה הנוכחית בסך של עד 45 מיליון שקל

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צ'רון שרי ממכבי חיפה ודני אבדיה ממכבי תל אביב. הפיצוי יכול להגיע לסך של 155 מיליון שקל
צ'רון שרי ממכבי חיפה ודני אבדיה ממכבי תל אביב. הפיצוי יכול להגיע לסך של 155 מיליון שקלצילום: ניר קידר

משרד האוצר הגיע הערב (שלישי) לסיכום עם ראשי מינהלות כדורגל והכדורסל באשר לפיצוי אודות אובדן הכנסותיהן מהעונה ומתן רשת ביטחון לפתיחת העונה הבאה. על פי ההסכם, הכדורגל יקבל תקציב רשת בטחון של 75 מיליון שקלים בעוד הכדורסל יתוקצב ב-35 מיליון שקל, שישמשו את הקבוצות להכנת העונה הבאה.

ההסדר בין מינהלות הליגות והכדורסל למשרד האוצר התקבל בתום פגישה של כארבע שעות עם שרי האוצר והספורט, ישראל כץ וחילי טרופר. הסכומים שיקבלו המינהלות מגלמים רק את רשת הביטחון הנדרשת לעונה הבאה, כאשר את הפיצוי עבור העונה הנוכחית יקבלו במינהלות ובקבוצות מרשות המסים. האוצר התנה את ההסדר בכך השחקנים יקצצו בין 25 ל-30% משכרם, בעיקר בליגות העל, כדי שהמתווה ייצא לפועל.

הפועל באר שבע חוגגת, אתמול. יכולה לחגוג גם הערבצילום: ניר קידר

מינהלת הליגות בכדורגל ביקשה בתחילה 100 מיליון שקל כפיצוי עבור העונה הנוכחית ורשת בטחון לעונה הבאה. מכיוון שהתברר בפגישה כי תוכל לדרוש 20 מיליון שקל מרשות המסים עבור נזקי העונה הנוכחית, היא הורידה את דרישתה ל-80 מיליון שקלים. באוצר ובמשרד התרבות והספורט אישרו למינהלת סך של 75 מיליון שקל, ואת הכסף הנוסף תדרוש מרשות המסים.

לעומתה, מינהלת הליגה בכדורסל הפחיתה את בקשתה מ-85 ל-60 מיליון שקל, לאחר שהתברר כי הקבוצות יוכלו לקבל פיצוי של 25 מיליון שקל עבור נזקי העונה הנוכחית מרשות המסים. מתוך סכום זה אושרו לכדורסל 35 מיליון שקל כרשת בטחון, מכיוון שהקבוצות המשתתפות באירופה קיבלו פיצוי חלקי בלבד מדרישתן. את החלק הארי קיבלה מכבי תל אביב - חמישה מיליון שקלים עבור היורוליג, ועוד סכום המוערך ב-15 מיליון שקלים נוספים מרשת הבטחון. הפועל ירושלים, הפועל חולון ומכבי ראשון לציון, המשתתפות אף הן באירופה, יקבלו סכומים פחותים בהרבה. גם קבוצות הכדורסל יוכלו לפנות לרשות המסים עבור נזקיהן הכלכליים מהעונה הנוכחית.

"הצילו את הספורט", אמר יו"ר מינהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, "אני רוצה להודות לשר האוצר ישראל כץ ולשר הספורט חילי טרופר שנתנו היום תקווה לקבוצות ולאוהדי הכדורגל בישראל, ואפשרו את פתיחת עונת המשחקים הבאה. רשת הביטחון והפיצוי יסייעו לקבוצות לצלוח בשלום את משבר הקורונה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ