קרקס בהתאחדות: ווילי רוטנשטיינר ואלון חזן ימונו למאמני הנבחרת

המנהל הטכני של נבחרת ישראל יהיה גם המאמן בפועל יחד עם אלון חזן. ועדת האיתור החליטה להמליץ על השניים שיעבדו בצוות אימון משותף. "הקונספציה של התקשורת על קומבינה במינוי מאמן נבחרת קרסה", אמר גורם בהתאחדות

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
ווילי רוטנשטיינר. מאמן הנבחרת החדש
ווילי רוטנשטיינר. מאמן הנבחרת החדשצילום: ניר קידר
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

ווילי רוטנשטיינר ואלון חזן יהיו מאמני נבחרת ישראל, כך המליצה היום (ראשון) ועדת האיתור להנהלת ההתאחדות לכדורגל. מדובר בתפנית מפתיעה, לאחר שבתחילת התהליך הוועדה הודיעה שמאמן הבא יהיה ישראלי ואף צמצמה את רשימת המועמדים הסופיים לשלושה: ניר קלינגר, יוסי אבוקסיס ואברהם גרנט. איל ברקוביץ', שגם הוא היה מועמד, הסיר את מועמדותו לאחר שפקפק בכשירות הוועדה וסירב להופיע בפניה. 

בהודעת ההתאחדות נמסר כי "הוועדה - בה חברים יו"ר ההתאחדות אורן חסון, אלי אוחנה, אלי כהן ויו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ - החליטה להמליץ על מינוי צוות מקצועי, בראשות המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר ואלון חזן, שיוביל את הנבחרת הלאומית בקמפיין ליגת האומות דרג ב' ובמשחקי הפלייאוף ליורו 2020 מול סקוטלנד בחצי הגמר".

אלי אוחנה. ועדת האיתור המליצה על המנהל המקצועי לתפקיד מאמן נבחרת ישראלצילום: אורן בן חקון

ועדת האיתור החליטה למעשה לבטל לחלוטין את הליך הראיונות שתוכנן, ולמנות את האיש שיועד לערוך אותם, רוטנשטיינר, למאמן. רוטנשטיינר בן ה-58 אמנם עבד בשלל תפקידים בכדורגל האוסטרי, אך הרזומה שלו כמאמן מצומצם למדי. הוא אימן בתחילת ואמצע שנות ה-90 בליגות הנמוכות בארצו, אימן בקבוצת הנוער של פ.צ לינץ ולאחר מכן היה גם עוזר מאמן בקבוצת הבוגרים שהעפילה לליגה הראשונה. ב-1997 הפך למאמן הראשי במועדון וב-1999 מונה למאמן הנבחרת הצעירה של אוסטריה, במקביל לעבודתו כמנהל ספורטיבי של ההתאחדות - תפקיד כפול שביצע עד 2006. הוא היה המאמן הזמני של נבחרת אוסטריה הבוגרת בשתי תקופות שונות ובסך הכל ניהל ארבעה משחקים רשמיים בתפקיד.

רוטנשטיינר בכלל היה בדרכו החוצה לאורך משא ומתן ארוך לגבי הקיצוץ בשכרו. בחוזהו החדש, שנחתם עד סוף 2020 בלבד, הובהר כי עבודתו תתמקד מעתה בנבחרות הצעירות ובפיתוח מאמנים וכישרונות, ופחות בנבחרת הבוגרת, לה הקדיש חלק משמעותי מזמנו. כשמונה לפני שנתיים, הציע רוטנשטייינר שהוא בעצמו ידריך את הנבחרת בקמפיין ליגת האומות בשל לוח הזמנים הצפוף, אך הצעתו נדחתה ולבסוף מונה בהמלצתו אנדי הרצוג. הפעם, היו אלה חברי ועדת האיתור שהציעו כי רוטנשטיינר יתפקד כמאמן לצדו של חזן, מאחר שגם כך פעילות הנבחרות הצעירות משותקת בינתיים, והמנהל הטכני לא התנגד להצעה.

איל ברקוביץ'. סירב להופיע בפני הוועדה וכינה אותה "ועדת הקומבינות"צילום: חגי פריד

"הקונספציה של התקשורת על קומבינה במינוי מאמן נבחרת קרסה", הצהיר גורם בהתאחדות לכדורגל. "הוועדה החליטה לעשות חשיבה מחדש ולשנות את עמדתה הראשונית לגבי מינוי מאמן לשלושה קמפיינים. היה חשש שאם נמנה היום מאמן הוא עלול להיות אחראי לחוסר הצלחה משולש (ליגת האומות, הפלייאוף של יורו 2021 ומוקדמות מונדיאל 2022; ע"צ) ואז נגיע לקמפיין המשמעותי ביותר של הנבחרת, מוקדמות יורו 2024, עם ברווז צולע. אם הצוות הנוכחי יצליח להעלות את הנבחרת ליורו 2021, הוא גם זה שידריך אותה בטורניר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ