איצטדיון טרנר הוכרז כמבנה מסוכן ונסגר לפעילות: "מדובר בכשל מקצועי חמור"

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הודיע שנמצאו ליקויים מסוכנים בגג של איצטדיון טרנר בעיר ויש להסיר אותו באופן מיידי. "לאור הליקויים הרבים שנתגלו בגג, קיימת סכנה ממשית ליציבותו", אמר ראש העיר

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איצטדיון טרנר בבאר שבע. הוכרז כמבנה מסוכן
איצטדיון טרנר בבאר שבע. הוכרז כמבנה מסוכןצילום: שרון בוקוב

בהפועל באר שבע, כמו בשאר ליגת העל, עדיין לא יודעים האם אוהדים יוכלו להגיע למשחקים בעונה הבאה, אבל בינתיים גם אין להם איצטדיון. אחרי שבחודש שעבר נסגר איצטדיון טרנר בעיר כדי לבצע בדיקות בנוגע לתקינות הגג, הודיע היום (ראשון) ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' שיש להסיר את גג האיצטדיון. המשמעות היא שהקבוצה לא תוכל לפתוח את העונה הבאה במגרשה הביתי ותיאלץ לנדוד עד שיתוקנו בו הליקויים. 

"הצוות המקצועי בראשות המהנדס -קונסטרוקטור הבכיר, ישראל דוד, הגיש בסוף השבוע לעירייה את תמצית חוות הדעת ההנדסי", נכתב בהודעת ראש העיר, "בהתאם לחוות דעתו החד משמעית, לאור הליקויים הרבים שנתגלו בגג, קיימת סכנה ממשית ליציבותו ולפיכך המלצתו היא ברורה - יש לפרק את הגג וככל שיוחלט בהמשך, להקימו מחדש.

"כפי שהבהרנו, בטיחותם ושלומם של הבאים לאיצטדיון והמשתמשים בו היא אשר עומדת, בראש ובראשונה לנגד עינינו ולכן, אנו מחוייבים לפעול בהתאם לחוות דעתו, בהקדם האפשרי. בעקבות הממצאים החמורים וחוות הדעת המקצועית ובהתאם לחוק העזר העירוני, הוכרז היום על ידי מהנדסת העיר מבנה האיצטדיון כמבנה מסוכן, כך שאיסור השימוש במתקן לצורך הבטחת שלום הציבור, יימשך".

בשלב הראשון הגג באיצטדיון יפורק. בעירייה עדיין לא הודיעו על לוח זמנים מפורט לפתיחה מחודשת של האיצטדיון אך הבטיחו לפרסם כזה בימים הקרובים. "מרגע שהדברים ברורים ואין חלופות אחרות, הנחנו את גורמי המקצוע להיערך בשבועות הקרובים לפירוק גג האיצטדיון ובמקביל לתכנן תאורה חדשה (התאורה הנוכחית מותקנת על מבנה הגג), על מנת שנוכל להחזיר את האיצטדיון לפעילות, מהר ככל שניתן. לוחות הזמנים לביצוע פירוק הגג ולהקמת אמצעי התאורה החדשים, יוגשו בימים הקרובים לאישור העירייה (אנו נעדכן אתכם מיד כשנדע זאת באופן וודאי). אין ספק שמדובר בכשל מקצועי חמור ומרגע שהנושא הובא לידיעתנו, אנו פועלים בנחישות בפן המקצועי (לתיקון ולהשמשת האיצטדיון) ובהליך המשפטי (כנגד האחראים למצב)".

איצטדיון טרנר הוקם בעלות של למעלה מ-220 מיליון שקלים והוא מכיל 16,126 מקומות ישיבה. האיצטדיון משמש את קבוצת הפועל באר שבע ואירח משחקים של נבחרת ישראל. הוא נפתח לראשונה ב-16 בספטמבר 2015 ונחנך באופן רשמי חמישה ימים לאחר מכן במשחק של באר שבע מול מכבי חיפה (0:0) במסגרת הליגה. במשך 56 משחקים בתקופה של כמעט שלוש שנים לא הפסידה הפועל באר שבע משחק ליגה באיצטדיון והוא נחשב לאחד המגרשים הביתיים בליגה. לפני כחודש וחצי נסגר האיצטדיון בשל הליקויים שנתגלו בו והקבוצה נאלצה לנדוד ולארח את משחקי הבית שלה באיצטדיון הי"א באשדוד. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ